ru ua

"Укртрансгаз" почав публікувати дані по транспортуванню газу на європейській платформі ENTSOG

"Укртрансгаз" почав публікувати дані по транспортуванню газу на європейській платформі ENTSOG
Оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" розпочала щоденну публікацію даних про транспортування газу по території України на інформаційній платформі асоціації операторів газотранспортних систем (ENTSOG).

Оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" розпочала щоденну публікацію даних про транспортування газу по території України на інформаційній платформі асоціації операторів газотранспортних систем (ENTSOG). Про це йдеться в повідомленні прес-служби УТГ.

Дані можна подивитися за адресою: https://transparency.entsog.eu/.

"Щоденне інформування громадськості та наших європейських партнерів про надходження і транзит блакитного палива по території України в країни ЄС є черговим кроком "Укртрансгазу" по реалізації політики прозорості та впровадження стандартизованих європейських процедур роботи операторів ГТС", - прокоментував подію президент компанії Ігор Прокопів.

"Ми вдячні Єврокомісії за активну підтримку наших зусиль щодо збільшення прозорості газового сектора України. Ми сподіваємося, що щоденне розкриття інформації про стан підземних сховищ і обсяги транспортування газу на провідних європейських платформах додасть нашим партнерам впевненості в стабільності української ГТС, так і в надійності "Нафтогазу" і "Укртрансгазу", - повідомив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

24 жовтня 2013 р на засіданні генеральної асамблеї Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG, Брюссель, Бельгія) було прийнято рішення про надання "Укртрансгазу" статусу учасника-спостерігача.

З 28 серпня 2014 р. інформація про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ щодня публікується на інформаційній платформі асоціації європейських операторів газосховищ (GSE).

Вимірювання обсягів газу і його якісних показників на вході в газотранспортну систему України здійснюється через 11 газовимірювальних станцій: Писарівка, Сохрановка, Сріблянка, Платово, Прохорівка, Суджа, Валуйки, Бєлгород, Брянськ, Кобрин і Мозир. Основні обсяги газу надходять в Україну через ГВС Суджа, Писарівка, Сохрановка, Валуйки.

Облік газу, який транспортується в країни Європи та Балканського регіону здійснюється на 8 ГВП: Олексіївка, Дроздовичі, Ужгород, Берегово, Теково, Орлівка, Гребеники, Каушани. Основні обсяги транзитного газу направляються в країни ЄС через ГВС Ужгород (в напрямку Словаччини), Берегово (в напрямку Угорщини) і Орлівка (в напрямку Румунії).

Зараз щоденна інформація передається на платформу ENTSOG з 18 вхідних і вихідних газовимірювальних станцій.

Європейська мережа операторів газотранспортних систем (ENTSOG), створена у грудні 2009 року. До її складу входить понад 30 операторів газотранспортних систем Європейського Союзу. Європейська мережа операторів газотранспортних системи (ENTSOG) була створена для того, щоб забезпечити прозорість роботи ГТС Європи. Діяльність ENTSOG також спрямована на сприяння у проведенні транскордонної торгівлі газом для внутрішнього Європейського ринку та розвитку європейської газової мережі.