"Швидкі" для МОЗ України обійшлися на 42 млн грн дешевше, ніж у роздріб, - виробник

Автомобілі швидкої допомоги, закуплені для Міністерства охорони здоров'я України, обійшлися на 42 млн грн дешевше, ніж у роздріб. Так ПрАТ "НВО "Практика", яке зробить за замовленням МОЗ більше 1000 машин швидкої допомоги, відреагувало на звинувачення в завищених цінах. Керівництво "НВО "Практика" пояснило: журналісти і депутати забули порахувати вартість самої роботи з переобладнання машин. Звідси і різниця в 180 тис. грн, про яку пишуть у пресі.

"Це груба фактична помилка. Ціла третина вартості нового автомобіля швидкої допомоги - це вартість роботи з переобладнання. На жаль, не можна просто накидати обладнання у звичайний автомобіль і сподіватися, що в підсумку вийде карета швидкої допомоги. Для того, щоб з базового шасі (звичайний суцільнометалевий фургон) створити прообраз "лікарні на колесах", необхідно виробити більше сотні технологічних операцій", - йдеться в заяві "НВО "Практика".

Саме тому, як зазначає керівництво підприємства, фактична роздрібна ціна набагато вище, ніж оптова, по якій "швидкі" закупив МОЗ.

"Вартість робіт з переобладнання АШМД в Україні варіюється від 240 до 280 тис. грн. У нас - ціна по прайсу становить 264 тис. грн. Таким чином, в роздріб новий автомобіль швидкої медичної допомоги виробництва ПРАТ "НВО "Практика" коштує понад 690 тис. грн. А зовсім не 450 тис. грн. Таких цін в Україні взагалі немає і бути не може", - відзначає виробник "швидких". Підприємство також попросивло журналістів та редакторів ЗМІ критично ставитися до фактів, які їм надходять, і враховувати, що публікація помилкових тверджень завдає шкоди діловій репутації "НВО "Практика".

Таким чином, закупівля швидких, здійснена МОЗ, обійшлася щонайменше на 42,5 млн грн дешевше, ніж покупка в роздріб. Крім того, за повідомленням голови тендерного комітету Галини Довганчин, вдалося заощадити ще додатково 6,5 млн грн, які теж витратять на покупку нових "швидких".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся