ua en ru

"Роснафта" офіційно подала заявку на купівлю частки BP в ТНК-ВР за 28 млрд дол, - джерела

"Роснафта" офіційно подала заявку на купівлю частки BP в ТНК-ВР, запропонувавши за угоду 28 млрд дол плюс свої акції. Якщо переговори пройдуть успішно, "Роснафта" стане найбільшим нафтовидобувальником в світі, а угода стане найбільшою в історії, передає "Росія-24" з посиланням на FT.

За повідомленням FT з посиланням на джерела, глава "Роснафти" Ігор Сечін, який перебуває зараз в Лондоні, подав заявку на покупку ще вранці, коли закінчився термін зобов'язань BP перед консорціумом "Альфа-Акссес-Ренова" (ААР) в рамках акціонерної угоди.

Пропозиція для BP про викуп групою ААР (25% - "Альфа-груп" Михайла Фрідмана, по 12,5% - у "Ренови" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника) 50%-ої частки британської компанії спочатку було одним з формальних перешкод на шляху покупки "Роснафтою" частки в ТНК-ВР.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що консорціум ААР не збирався робити пропозицію британської BP про викуп частки в ТНК-ВР. Причиною відмови стало те, що позиція британського акціонера з продажу "Роснафти" була пріоритетною.

Очікується, що операція принесе BP порядку 15-20 млрд дол і 10-20% в "Роснафті". Тепер інвестори чекають, що Сечін проведе переговори з банками з приводу фінансування покупки.

На майбутню угоду відреагувало міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings. Згідно думку агентства кредитний рейтинг "Роснафти" може опинитися під тиском у разі купівлі 50% акцій ТНК-BP.

За оцінками рейтингового агентства, "Роснафта" зможе запозичити до 15 млрд дол і зберегти поточний рейтинг. У повідомленні Fitch говориться, що при великих запозиченнях і слабкому зміні дивідендної політики та її інвестпланів рейтинг може бути знижений.

У разі появи об'єднаної компанії, "Роснафта" стане найбільшим у світі нафтовидобувальником серед публічних компаній і займе 4,5% світового ринку. Її капіталізація перевищить 100 млрд дол, а доведені запаси складуть 32,5 млрд барелів нафтового еквівалента. Частка "Роснєфті" на російському ринку зросте вище 50%.

Читайте також: Чистий прибуток "Роснафти" по МСФЗ в І півріччі 2012 р. знизився на 45,3% - до 3,2 млрд дол