Чистий прибуток "Роснафти" за МСФЗ в І півріччі 2012 р. знизився на 45,3% - до 3,2 млрд дол

Чистий прибуток ВАТ "Роснафта" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в січні-червні 2012 р. знизився на 45,3% порівняно з аналогічним показником 2011 р. і склав 104 млрд руб., говориться в повідомленні компанії.

При цьому II квартал компанія закінчила з чистим збитком у розмірі 8 млрд руб., позитивний результат за півріччя отриманий за рахунок прибутку в I кварталі в розмірі 112 млрд руб. EBITDA "Роснафти" за січень-червень 2012 р. знизилася на 26,6% і склала 254 млрд руб. Виручка компанії за підсумками I півріччя збільшилась на 18,3% і склала 1 трлн 466 млрд руб., що обумовлено зростанням обсягів реалізації, а також ринкових цін на нафту і нафтопродукти.

Як пояснили в компанії, більш різке зниження чистого прибутку в порівнянні з показником EBITDA пов'язано в основному зі збитками від курсових різниць у розмірі 13 млрд руб. внаслідок високої волатильності валютного курсу в I половині 2012 р. Ключовим чинником зниження EBITDA став початок обчислення податку на видобуток на корисні копалини (ПВКК) і експортного мита по Ванкорському родовищу за стандартними ставками. Негативний ефект даної зміни оцінюється в 96 млрд руб. Крім того, негативний вплив на динаміку показника зробили індексація базової ставки ПВКК (негативний ефект - 12 млрд руб.) і ефект тимчасового лага щодо експортних мит (-19 млрд руб.), який, як очікують в "Роснафті", знівелюється в III кварталі в результаті зниження ставки експортного мита.

"Незважаючи на сформовані в II кварталі 2012 р. негативні макроекономічні умови, компанія згенерувала позитивний вільний грошовий потік у розмірі 25 млрд руб., чому сприяло зниження оборотного капіталу за рахунок зниження дебіторської заборгованості та реалізації накопичених в I кварталі 2012 р. запасів", - відзначається в повідомленні "Роснафти".

НК "Роснафта" належить на 75,16% державному ВАТ "Роснафтогаз", іншими акціями володіє широке коло інвесторів. До 2015 р. держава планує передати інвесторам до 25% у статутному капіталі компанії. Аудировані доведені запаси "Роснафти" за класифікацією PRMS на кінець 2010 р. становили 22,77 млрд бар. нафтового еквівалента. У 2011 р. видобуток вуглеводнів компанії виріс порівняно з попереднім роком на 2,5% - до 122 млн т нафти і газового конденсату. Чистий прибуток "Роснафти" за російськими стандартами бухгалтерського обліку (РСБО) в I півріччі 2012 р. склав 64,453 млрд руб. (близько 2 млрд дол.).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся