ua en ru

"Роснефть" може не отримати кредитів через санкції США

Санкції США проти глави "Роснафти" Ігоря Сєчіна загрожують планами компанії отримати до 4 млрд дол. у вигляді кредитів в рахунок майбутніх поставок нафти

Санкції США проти глави "Роснафти" Ігоря Сєчіна загрожують планами компанії отримати до 4 млрд дол. у вигляді кредитів в рахунок майбутніх поставок нафти. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в банках.

Як повідомляється, на даному етапі "Роснефть" веде переговори про передоплату у розмірі 1,5-2 млрд дол. з BP і нафтотрейдером Vitol. Однак санкції, який ввели США щодо Сєчіна як одного з наближених Президента Росії Володимира Путіна, можуть зірвати ці переговори.

Разом з тим наголошується, що "Роснефть" все більше залежить від кредитів в рахунок поставок нафти, у міру того як інші джерела фінансування, включаючи ринки облігацій, стають менш доступними для неї та інших російських компаній.

"Ситуація для "Роснефти" погіршується, ці угоди про передоплату стали для компанії важливим джерелом коштів, їх необхідно укласти", - сказало одне з джерел.

На початку 2013 р. Роснефть взяла два синдикованих кредити на загальну суму 30,1 млрд дол. для купівлі ТНК-ВР. Вона планувала рефінансувати проміжні кредити на 12,7 млрд дол. і 11,9 млрд дол. за рахунок випуску облігацій, але ці плани провалилися в травні минулого року.

За словами іншого банкіра, після багатомісячної затримки "Роснефть" і ВР майже домовилися про п'ятирічний кредит на 1,5-2 млрд дол. під 200 базисних пунктів плюс комісійні збори. Первинна сума кредиту, відкритого в листопаді 2013 року, становила 5 млрд дол., але він був припинений в січні 2014 р., після того як "Роснефть" отримала 3,4 млрд дол. від банків. Переговори з Vitol тривають, повідомили джерела.

"Роснефть" і ВР відмовилися від коментарів, а представники Vitol були недоступні.

ВР обговорила ситуацію з юристами, які запевнили компанію, що угода може відбутися, так як проти самої "Роснефти" санкцій немає, повідомило один з джерел. Однак інші джерела вважають, що угод не буде, так як банки прагнуть скоротити операції з російськими компаніями, очікуючи нових санкцій. Ймовірність домовитися про кредити була б вищою, якби Сєчін покинув свій пост, сказало одне з джерел.

"Це залежить від формулювання санкцій і того, чи залишиться Сєчін активним директором компанії", - сказав він.

За словами іншого джерела, "Роснефті" з її високими капіталовкладеннями необхідно щорічно залучати позикові кошти в розмірі близько 25 млрд дол.