ru ua

"Реформи заради майбутнього" не підтримає недопрацьований варіант земельної реформи і проголосує за закон про вибори від більшості, - Рибаков

Фракція "Реформи заради майбутнього" не голосуватиме за проект закону про ринок земель, який внесений до порядку денного сесії, поки документ не пройде широкого громадського обговорення. Про це заявив лідер фракції Ігор Рибаков.

"Прекрасно усвідомлюючи, що зволікати з впровадженням земельної реформи не можна, депутати нашої фракції, проте, наполягають на її прилюдному обговоренні", - підкреслив лідер фракції. "Верховна Рада просто не має права ухвалювати законопроект про ринок земель без врахування пропозицій, ідей і напрацювань всіх без виключення зацікавлених сторін", - переконаний народний депутат.

"Фракція "Реформи заради майбутнього" готова стати одним з організаторів такого широкого діалогу і всіляко сприяти залученню до обговорення земельної реформи представників наукових і суспільних організацій, експертів і аграріїв-практиків, представників органів місцевої самоврядності по всій вертикалі - від обласних держадміністрацій до сільських голів", - відзначив політик.

"Земельна реформа повинна впроваджуватися за участю людей, які не з чуток знають проблеми села, - переконаний Ігор Рибаков, - адже всі попередні і, на жаль, безрезультатні спроби упровадити земельну реформу були спочатку приречені на поразку, оскільки їх розробники не прислухалися до думки практиків".

На питання про позицію своєї фракції з приводу ухвалення закону про вибори народних депутатів, лідер фракції "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков заявив: "Якщо Тимчасовій спеціальній комісії з підготовки проекту вибіркового закону не вдасться запропонувати депутатському корпусу погоджений і зважений документ, в якому будуть збережені ключові позиції, у тому числі і ті, про які говоритися в рекомендаціях Венеціанській комісії, ми голосуватимемо за законопроект 9265-1, підписаний мною і іншими керівниками фракцій парламентської більшості".

Політик відзначив, що в сесійному залі з самого початку внесення вказаного законопроекту вистачало голосів для його прийняття. "Але депутати фракції "Реформи ради майбутнього» виходили з того, що ані парламенту, ані українському суспільству не потрібний закон за будь-яку ціну. Тим паче, що робота над прийняттям закону про вибори знаходиться під пильною увагою європейського співтовариства, зокрема - Венеціанській комісії. Саме заради пошуку консенсусу між фракціями більшості і опозиції і була створена ВСК, яку очолив представник опозиції", - підкреслив політик.

"Проте, якщо опозиція відмовиться від пошуку компромісів, ми голосуватимемо за законопроект 9265-1, під яким коштує мій підпис і підписи інших керівників фракцій парламентської більшості", - підкреслив лідер фракції "Реформи ради майбутнього" Ігор Рибаков.