"Нафтогаз" з 8 листопада повністю припинив закупівлі газу у "Газпрому", - ЦДУ ПЕК

НАК "Нафтогаз України" з п'ятниці, 8 листопада 2013 р., перестав закуповувати газ у ВАТ "Газпрому". Про це повідомляє ТСН с посиланням на Центральне диспетчерське управління паливно-енергетичного комплексу РФ (ЦДУ ПЕК).

НАК "Нафтогаз України" з п'ятниці, 8 листопада 2013 р., перестав закуповувати газ у ВАТ "Газпрому". Про це повідомляє ТСН с посиланням на Центральне диспетчерське управління паливно-енергетичного комплексу РФ (ЦДУ ПЕК).

"У жовтні Україна отримала 3,2 млрд кубометрів газу - в середньому по 104 млн кубометрів на добу. На початку листопада закупівлі блакитного палива скоротилися вдвічі, 6 і 7 листопада вони обчислювалися вже однозначними величинами (приблизно за 9 млн кубометрів в добу), а з 8 листопада поставки припинилися", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що в жовтні 2013 року Україна імпортувала 3,6 млрд куб. м газу. У цілому за дев'ять місяців 2013 р. постачання газу в Україну скоротилися майже на 20%, і склали 19,7 млрд. кубометрів.

Звернемо увагу, що в 2014 р. "Нафтогаз" не буде закачувати газ в підземні сховища газу (ПСГ) для потреб "Газпрому". У жовтні з ПСГ було піднято 2,1 млрд кубометрів, але за жовтень рівень запасів газу в Україні зріс на 2,5 млрд кубометрів, до 19,3 млрд кубометрів. Також, згідно з повідомленням віце-прем'єра Юрія Бойка, НАК "Нафтогаз України" більше не планує в 2013 р. закуповувати значні обсяги палива у "Газпрому", а буде використовувати газ, закачаний в ПСГ.

Нагадаємо також, що наприкінці жовтня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявляв про борг України перед "Газпромом" у розмірі 882 млн дол. за постачання газу в серпні.

Україна вже кілька років вела переговори з Росією про зниження ціни закупівлі газу, досі вони не увінчалися успіхом. У 2012 р. Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, в цьому році можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від Росії Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівлі газу в Азербайджану і Туркменії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся