"Нафтогаз" віддав RUE в січні 3,5 млрд куб м газу, - Є.Бакулін

Середа 16 лютого 2011 15:16

НАК "Нафтогаз України" віддав компанії RosUkrEnergo в січні 2011 р. 3,5 млрд куб м газу. Про це РБК-Україна заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Євгеній Бакулін.

"Минулого місяця було (віддано) 3,5 млрд. куб м.", - заявив Є.Бакулін. При цьому в грудні 2010 р., за словами Є.Бакуліна RosUkrEnergo також було віддано близько 800 млн куб. м. газу. Крім того, Е.Бакулін відзначив, що вже підписані графіки віддачі газу і "Нафтогаз" контролює цей процес. При цьому він не уточнив скільки часу триватиме передача газу RUE. "З RosUkrEnergo і "Газпромом" домовленість така щоб це (повернення газу) не вплинуло на обсяги транзиту російського газу до Європи, на забезпечення підприємств і український споживачів. Виходячи з цих показників, є крива, яка залежить від температурних показників ... Ось зараз морози вдарили, відповідно ми більше беремо для споживачів України і менше віддаємо" - заявив Є.Бакулін.
Нагадаємо, 7 грудня міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко підтвердив, що RUE перерахувало НАК "Нафтогаз України" 1,7 млрд дол. боргу. Того ж дня RUE за рахунок засобів "Газпромекспорта" погасило 2,51 млрд дол. боргу перед "Газпромом" і "Нафтогазом".
24 листопада Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду м. Києва і Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність вирішення Стокгольмської торгівельної палати від 8 червня 2010 р., згідно якому НАК "НафтогазУкраїни" зобов'язана повернути RUE 12,1 млрд куб. м природного газу. Крім того, суд зобов'язав "Нафтогаз" заплатити RUE 197 млн дол. за порушення контракту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся