ua ru

"Нафтогаз" готовий до переговорів з "Газпромом" про нові умови постачання за участю Єврокомісії

НАК "Нафтогаз" готовий до переговорів з ВАТ "Газпромом" про нові умови постачання газу за участю Європейської комісії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби української компанії.

"Беручи до уваги наявний стан, "Нафтогаз" відкритий до обговорення умов поставок "Газпрому" на ринок України з 1 квітня 2015 р. до закінчення судового розгляду між сторонами в Арбітражному інституті при Торговій палаті Стокгольма. Враховуючи конструктивність, прозорість і результативність переговорів, проведених у минулому році за участю представників Євросоюзу, "Нафтогаз" пропонує провести переговори в аналогічному тристоронньому форматі і готовий до обговорення нових умов найближчим часом", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія з 1 квітня скасовує знижку на газ для України.

НАК "Нафтогаз України" подала позов в Стокгольмський арбітраж щодо перегляду контракту на транзит газу з російським ВАТ "Газпромом", укладеного в 2009 р. Україна звернулася до суду з проханням вивчити її вимоги щодо тарифної ставки на транзит і обсягами газу, які Росія повинна перекачати через Україну в країни Європи. Так, в 2013 р. РФ повинна була направити 100 млрд куб. м газу відповідно до договору від 2009 р., в той час як було прокачано лише 86 млрд куб. м. газу.

Крім того, в червні 2014 р. "Нафтогаз" подав ще один позов на "Газпром" у Стокгольмський арбітраж. Українська компанія зажадала встановлення справедливої і ринкової ціни на газ, який ВАТ "Газпром" поставляє в Україну, а також стягнути з "Газпрому" переплату за газ, який російський монополіст постачав "Нафтогазу" з 2010 р.