ua en ru

"Мрія" попередила кредиторів про своє можливе банкрутство

Група компаній "Мрія" заявляє про відсутність конструктивної узгодженої усіма кредиторами позиції, що в нинішній ситуації негативно впливає на бізнес і фактично веде до згортання її діяльності.

Група компаній "Мрія" заявляє про відсутність конструктивної узгодженої усіма кредиторами позиції, що в нинішній ситуації негативно впливає на бізнес і фактично веде до згортання її діяльності. Про це повідомили у прес-службі агрохолдингу.

Чергова зустріч представників "Мрії" з Комітетом бондхолдерів і представниками кредиторів у рамках процесу реструктуризації пройшла сьогодні, 16 грудня, в Києві.

Кредиторам і бондхолдерам представили два можливих варіанти розвитку подій у сформованих умовах:

- розвиток дезінтеграційних процесів, що ведуть до розвалу бізнесу групи та банкрутства компаній, які входять до неї;
- або погоджені дії кредиторів з порятунку групи. При цьому власники готові передати групу під повний контроль і відповідальність останніх.

На думку власників, кредитори повинні визначитися з вибором сценарію розвитку подій до кінця 2014 року і підписати всі необхідні документи до кінця січня 2015 року. В іншому випадку власники і менеджмент групи будуть змушені почати скорочення бізнесу "Мрії" відповідно до доступного фінансування.

При такому варіанті розвитку подій групу очікують масові скорочення персоналу, згортання оброблюваних площ, а незабаром і початок процедури банкрутства по більшості операційних компаній.

"Враховуючи фінансове становище компанії, ми розуміємо, що економічно "Мрія" належить кредиторам. Менеджментом і власниками групи, за підтримки конструктивно налаштованої частини кредиторів, зроблено все необхідне для збереження операційної ефективності бізнесу в майбутньому році. Проте численні судові процеси, які ініційовані низкою наших кредиторів, а також відсутність єдиної позиції кредиторів з питання умов реструктуризації не дозволяє групі вижити в ситуації, що склалася", - зазначив генеральний директор групи компаній "Мрія" Владислав Луговський.

Участь у сьогоднішній зустрічі взяли представники фінансових установ: ПАТ "Промінвестбанк", ПАТ АБ "Укргазбанк", ПАТ "Мегабанк", ПАТ КБ "Євробанк", ПАТ КБ "Фінансовий партнер", ТОВ "Український лізинговий фонд", Rabobank International (Netherlands), компанія Bühler.

Як заявили у "Мрії", 24 жовтня 2014 р. компанією були озвучені пропозиції, що дозволяють задовольнити інтереси кредиторів у максимально можливому обсязі. "Однак, незважаючи на готовність компанії йти на поступки у процесі переговорів протягом останніх трьох місяців, кредитори так і не змогли сформувати єдину позицію і погодити умови врегулювання заборгованості групи. Зокрема, всіма сторонами була схвалена раніше узгоджена дорожня карта", - наголосили у прес-службі.

Нагадаємо, на початку листопада міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило і відкликало рейтинги агрохолдингу "Мрія".