ru ua

"Київстар" і МТС досягли домовленості за умовами взаємного з'єднання мереж

"Київстар" і МТС досягли домовленості за умовами взаємного з'єднання мереж. Про це виданню "Комерсант-Україна" заявив директор департаменту регуляторно-правового забезпечення "Київстару" Андрій Осадчук.

"Договір про взаємне з'єднання мереж на 2012 рік підписаний на умовах, що задовольняють обидві сторони", - стверджує він. Цю інформацію підтверджують і в МТС.

Попередню угоду між компаніями було розірвано на початку року за ініціативою "Київстару". Оператори звинувачували один одного в затягуванні підписання нового договору і збиралися звертатися за врегулювання спору у Нацкомісію, що здійснює держрегулювання у сфері зв ' язку та інформатизації (НКРЗІ), і суди. У НКРЗІ причин конфлікту не бачили - торік регулятор визнав всіх операторів телекомунікацій компаніями з істотною ринковою перевагою на ринку інтерконекту і встановив єдині ставки доступу - 0,36 грн/хв. "Ми втрутилися в цю ситуацію, запросили на нараду операторів. Однак вони встигли підписати договір до наради", - говорить член комісії Ігор Сиротенко, що раніше загрожував "Київстару" і МТС позбавленням ліцензій за роботу без договору.

У МТС вважали, що, не підписуючи договір, "Київстар" намагається економити на розрахунках за інтерконнект, оскільки баланс платежів останній рік складався не на його користь. Джерело, близьке до однієї зі сторін конфлікту, оцінює сформовану заборгованість "Київстару" перед МТС за січень-травень приблизно в 40 млн грн. "Всі розрахунки між компаніями буде зроблено найближчим часом", - говорить Осадчук.

Втім, у МТС конфлікт не вважають вичерпаним. Справа в тому, що в компанії немає угоди про інтерконект з операторами "Голден Телеком" (ГТ) і "Українські радіосистеми" (УРС), які працювали до об'єднання з "Київстаром" під брендом Beeline. Сторони не ведуть взаєморозрахунків з початку 2010 р. Заборгованість ГТ і УРС перед МТС джерело видання, близьке до переговорів, оцінює приблизно в 60 млн грн. "Процес переговорів затягується, ми далі не бачимо бажання іншої сторони врегулювати проблему", - говорить директор з корпоративного управління і контролю МТС Олег Проживальський. Компанії намагаються вирішити питання в судах, але безрезультатно.

МТС збирається звернутися зі скаргою в Антимонопольний комітет (АМКУ), звинувачуючи "Київстар" у зловживанні своїм становищем найбільшого оператора. Втім, в АМКУ вважають обидві компанії монополістами. З лютого комітет веде розслідування, звинувачуючи їх у завищення тарифів на роумінг, а минулого тижня рекомендував знизити тарифи на зв'язок всередині країни.

У "Київстарі" мають намір ліквідувати УРС і ГТ, перевівши всіх абонентів собі, неодноразово заявляло керівництво компанії. За словами джерела видання в "Київстарі", компанії будуть ліквідовані на початку наступного року.