ua en ru

В Україні за півтора року не люструвати жодного суддю, - Мін'юст

В Україні за півтора року не люструвати жодного суддю, - Мін'юст Фото: Тетяна Козаченко

Закон "Про очищення влади" діє - звільнені із держслужби понад 620 осіб

Протягом останніх 1,5 років за законом "Про очищення влади" жодного суддю в Україні не люстрували. Про це заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко в інтерв'ю Радіо Свобода.

За її словами є труднощі у цьому процесі не лише стосовно суддів, індульгенцію отримують діячі режиму Януковича і у МВС, і у прокуратурі, і у Фіскальній службі. Корупційний держапарат із круговою порукою, який дістався від Януковича, дуже важко міняти.

"За півтора року жодного суддю не було люстровано, жодного суддю не було звільнено навіть за власним бажанням. Процедура побудована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо вона просто не хоче працювати більше суддею", - зазначила Козаченко.

Окрім того, вона пояснила, що насправді сам закон не люструє. Закон визначає доступ до держслужби. Він визначає критерії, за якими деяким посадовцям закривається доступ до державної служби. Безпосередньо вона йде децентралізовано. Кожен орган за об'єктивними критеріями сам себе перевіряє.

"А подати документи має тільки Вища рада юстиції, а Вища рада юстиції була розформована у квітні 2014 року, і більше року її не могли фактично обрати", - додала Козаченко.

При цьому, вона наголосила, що закон "Про очищення влади" діє - звільнені із держслужби понад 620 осіб.

"Зараз в реєстрі саме особи, які звільнені відповідно до закону, а не за власним бажанням, - приблизно 620 осіб на сьогодні, до яких застосовано закон. Це особи, які насправді захотіли звернутися до суду, щоб оскаржити своє звільнення. Але багато пішли за власним бажанням. Вони не зможуть повернутися, бо фільтр - їх особова справа, посади, які вони обіймали, і термін, який вони перебували на тій посаді - є перешкодою повернення до держслужби", - зазначила Козаченко.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Віктор Шокін направив до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) клопотання про відсторонення від посад суддів Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич та Сергія Вовка.