"Газпром" може надати Україні нові розстрочки для оплати газу

"Газпром" розглядає можливість надання Україні нових розстрочок по оплаті за газ за серпень і жовтень 2013 р. Про це повідомив у ході телефонної конференції начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності " Газпрому " Павло Одеров

"Газпром" розглядає можливість надання Україні нових розстрочок по оплаті за газ за серпень і жовтень 2013 р. Про це повідомив у ході телефонної конференції начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності " Газпрому " Павло Одеров.

Він нагадав, що Україна з 2012 року регулярно просила надати відстрочення платежів.

"По серпню і жовтню є заборгованість, яка не погашена. Розглядається питання надання відстрочення", - додав Одеров.

З початку листопада "Нафтогаз України" припинив імпорт газу "Газпрому". "По факту це означає, що для забезпечення потреб внутрішнього ринку використовується внутрішній видобуток і підземні сховища", - сказав він. Одеров нагадав, що запаси газу в українських сховищах використовуються для забезпечення безперебійного транзиту газу в зимовий час, і витрата газу з ПСГ може вплинути на надійність транзиту.

Заступник голови правління "Газпрому" Андрій Круглов заявив "ми як фінансисти бачимо, що заборгованість України росте, і на сьогоднішній день вона складає більше 1,3 млрд дол. І ніякої динаміки ми зі свого боку не бачимо".

Як повідомлялося, відносно оплати за серпневі постачання "Газпромом" була надана розстрочка під 6% річних.

Нагадаємо, як заявив у понеділок, 11 листопада, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за постачання природного газу в жовтні 2013 р. Вчора він зазначив, що "Нафтогаз України" закупив у 2013 р. у ВАТ "Газпром" 18 млрд куб. м газу згідно з річним планом.

Зазначимо, що в жовтні ц.р. Україна імпортувала 3,6 млрд куб. м газу. У цілому за дев'ять місяців 2013 р. постачання газу в Україну скоротилися майже на 20%, склавши 19,7 млрд кубометрів.

Вчора Ставицький вже повідомляв, що "Нафтогаз" може не закуповувати газ у "Газпрому" до кінця поточного року.

Як стало відомо напередодні з посиланням на джерела в "Нафтогазі", Київ не планує купувати паливо у "Газпрому" аж до кінця року, використовуючи при цьому запаси з підземних сховищ.

Також повідомлялося, що Київ виконав обіцянку припинити державні закупівлі російського газу, якщо "Газпром" не піде на реструктуризацію боргу України за серпень. З п'ятниці, 8 листопада, НАК "Нафтогаз України" перестала відбирати газ монополії.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" не буде закачувати газ у ПСГ для "Газпрому" в 2014 р.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся