ua en ru

"Газпром" підтвердив отримання коштів від "Нафтогазу"

"Газпром" підтвердив отримання коштів від "Нафтогазу"

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" підтвердила отримання другого траншу в рахунок оплати заборгованості за газ від Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Про це журналістам повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов, передає прес-служба "Газпрому".

"1,65 млрд дол., перераховані "Нафтогазом України" в рахунок часткового погашення заборгованості, надійшли на розрахунковий рахунок "Газпрому", - заявив Купріянов.

"Однак питання поставок газу в Україну в січні ще відкрите - передоплату ми поки не отримали", - додав він.

Як зазначають у прес-службі "Газпрому", відповідно до доповнення до чинного контракту на поставку газу, підписаного 30 жовтня у Брюсселі, "Нафтогаз України" повинен був до 31 грудня 2014 року перерахувати "Газпрому" 3,1 млрд дол. (двома траншами: 1,45 млрд дол. і 1,65 млрд дол.) в рахунок часткового погашення заборгованості за газ.

"Газпром" наголошує, що поставка в січні-березні буде здійснюватися тільки за умови передоплати і тільки в передплачених обсягах.

Нагадаємо, перший платіж у розмірі 1,45 млрд дол. був перерахований 4 листопада.

16 червня 2014 р. "Газпром" припинив постачання газу Україні через борги. У грудні, після досягнення домовленостей, поставки були відновлені.