ua en ru

Україна і Росія підписали документи щодо умов поставок газу

Україна і Росія підписали документи щодо умов поставок газу
У Брюсселі ввечері 30 жовтня за підсумками тристоронніх переговорів України з Росією за участю Європейського союзу підписали документи, що регулюють умови подальших постачань газу.

У Брюсселі ввечері 30 жовтня за підсумками тристоронніх переговорів України з Росією за участю Європейського союзу підписали документи, що регулюють умови подальших постачань газу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Росії в Twitter.

З боку Євросоюзу свій підпис під документом поставив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер, з боку України і Росії - міністри енергетики обох країн Юрій Продан та Олександр Новак.

"Сьогодні підписано протокол між міністрами Росії і України, а також комісаром ЄС, що визначає базові умови поставок", - цитує прес-служба Міненерго Новака.

Комісар ЄС заявив, що 1,4 млрд дол. Україна сплатить негайно, використовуючи кошти МВФ і ЄК, а до кінця 2014 р. буде сплачено ще 1,65 млрд дол.

Повідомляється, що Україна підтвердила наявність коштів на оплату 4 млрд куб. м газу в листопаді-грудні 2014 р. Після передоплати російська сторона зобов'язується поставити газ.

За словами Новака, ціна буде визначатися відповідно до формули контракту від 2009 р. З листопада 2014 р. по березень 2015 р. буде діяти знижка в розмірі 100 дол., яку в найближчі дні затвердить уряд РФ.

"Завдяки цьому підписання в умовах складної зими України і Європа будуть забезпечені газом", - сказав під час церемонії підписання міністр енергетики України Продан.

Також в Брюсселі було підписано додаткову угоду до контракту між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України".

Додаткова угода на рівні компаній регулює технічні питання відновлення постачань.

Нагадаємо, черговий раунд тристоронніх газових переговорів розпочався в Брюсселі 29 жовтня і продовжився ввечері 30 жовтня.