ua en ru

"Газпром" звинувачує українську сторону в затримці з розрахунками за транзит газу

"Газпром" звинувачує українську сторону в затримці з розрахунками за транзит газу
Оплату транзиту російського природного газу через Україну в Європу гальмує неузгодженість формули розрахунку транзитної ставки.

Оплату транзиту російського природного газу через Україну в Європу гальмує неузгодженість формули розрахунку транзитної ставки. Про це РБК-Україна повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.

"Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу по території України, - це те, що "Газпром" хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона. Транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. "Газпром" розраховує цю ціну за формулою, вказаною в контракті на постачання газу. А "Нафтогаз України" рахує за своєю ціною. Це гальмує процес. Але ми знайдемо рішення цієї проблеми. Все буде зроблено у відповідності з духом брюссельських домовленостей", - сказав Купріянов.

Раніше сьогодні Президент України Петро Порошенко в телефонній розмові з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель повідомив, що Росія досі не сплатила Україні транзит газу за вересень-жовтень.

Нагадаємо, 14 жовтня 2014 р. начальник департаменту реформування бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомив, що "Нафтогаз" ініціював арбітражне провадження в Арбітражному інституті при Торговій палаті р. Стокгольм про внесення змін до контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" на транзит природного газу по території України.

При цьому, за словами глави Міненерго України Юрія Продана, Україна очікує на рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з російським "Газпромом" в 2015 р.