"Газпром" домовився про купівлю узбецького газу до 2015 р

НовиниЕкономіка    24.12.2012 - 17:01

"Газпром" і НКХ "Узбекнафтогаз" уклали контракт про закупівлю "Газпромом" узбецького газу і угоду про транспортування газу по території Узбекистану на період з 2013 р. по 2015 р. Також досягнута домовленість про створення спільної робочої групи по розробці нової довгострокової угоди про стратегічне співробітництво між "Газпромом" і "Узбекнафтогазом", йдеться в повідомленні управління інформації російської компанії.

Обсяги запланованих закупівель не повідомляються. У 2010 р. в Узбекистані було закуплено 13,9 млрд куб. м.
"Газпром" купує газ із Середньої Азії та Закавказзя, який є важливим елементом формування загальної ресурсної бази компанії. У 2011 р. Росія купила 33,3 млрд куб. м середньоазіатського та азербайджанського газу.

Угода про стратегічне співробітництво в газовій галузі між НХК "Узбекнафтогаз" і ВАТ "Газпром" було підписано 17 грудня 2002 р. Угодою, зокрема, передбачаються довгострокові закупівлі узбецького газу на період 2003-2012 рр., участь ВАТ "Газпром" в проектах в області видобутку природного газу на території Республіки Узбекистан на умовах угоди про розподіл продукції (УРП), а також співробітництво в галузі розвитку газотранспортної інфраструктури Узбекистану і транспортування середньоазіатського газу через територію республіки.

В рамках угоди про стратегічне співробітництво в різний час були укладені контракти на закупівлю газу і угоди про транспортування природного газу через територію Республіки Узбекистан. Термін дії документів закінчується 31 грудня 2012 р.

У 2011 р. про свої плани вп'ятеро збільшити до 2015 р. імпорт газу з країн Центральної Азії оголосив Китай. Потужність побудованого в 2009 р. газопроводу Центральна Азія - Китай становить 40 млрд куб. м, але очікується, що вже в найближчі роки вона буде доведена до 55-60 млрд куб. м газу в рік.

Читайте також: Україна повністю виконує зобов'язання з транзиту і оплати газу з Росії, - "Газпром"

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Газпром
On Top