"Чорноморнафтогаз" закінчив проходку пошукової свердловини на нафтовому родовищі Чорного моря

НовиниЕкономіка    27.12.2010 - 15:56

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" закінчило проходку пошукової свердловини № 3 на Суботинському нафтовому родовищі Прикерченського шельфу Чорного моря, передає прес-служба компанії.
Свердловина пробурена до проектної глибини 3100 метрів з допомогою самопідйомної плавучої бурової установки "Сиваш" (СПБУ). В даний час завершуються каротажні роботи, і ведеться підготовка до випробування свердловини.
Геологічне вивчення площі Суботіна, що знаходиться в 30 кілометрах на південь від берегової лінії Керченського півострова, було покладено в 2006 році бурінням параметричної свердловини глибиною 4300 метрів. Вона стала першим і самим глибоким морським геологорозвідувальним об'єктом в Україні.
Прогнозні геологічні ресурси мілководного шельфу Прикерченської оцінюються в 395 млн т умовного палива. Пробурені на структурі Суботіна дві пошукові свердловини підтвердили наявність тут промислових запасів нафти. Пробурена нова свердловина дозволить уточнити геологічну будову родовища. У 2011 р. Управління розвідувального та експлуатаційного буріння компанії приступить до буріння четвертої пошукової свердловини на даній структурі, проектною глибиною 2700 метрів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top