"Чорноморнафтогаз" збільшив на платформі Архангельського родовища добовий видобуток природного газу до 130 тис. куб. м

НовиниЕкономіка    25.08.2011 - 20:18

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" після введення в експлуатацію третьої свердловини збільшив добовий відбір з БК-1 до 130 тисяч кубометрів природного газу на добу, повідомляє прес-служба підприємства.
Згідно з повідомленням, фахівці "Чорноморнафтогазу" підключили до підводного газопроводу третю свердловину на новій платформі БК-1 Архангельського родовища газу в північно-західній частині шельфу Чорного моря. Як і очікувалося, її дебет складає понад 40 тисяч кубометрів природного газу на добу. Якщо перші дві свердловини були пробурені похилим способом у відкладення Тартона, розташовані на глибині більше 600 метрів, то третя - з мінімальним відхиленням в майкопські відкладення, 900 метрів нижче морського дна.
Зараз на самопідйомній плавучій буровій установці "Таврида" готуються до буріння четвертої свердловини. Очікується, що після введення в експлуатацію всіх десяти свердловин, намічених до буріння, видобуток природного газу з нової платформи БК-1 на Архангельському родовищі складе близько півмільйона кубометрів на добу.
Блакитне паливо, що добувається з трьох уже введених в експлуатацію свердловин, надходить по новому двокілометровому підводному газопроводу на центральну технологічну платформу ЦТП-7 Архангельського родовища і далі - на берег, у газотранспортну систему Криму.
Нагадаємо, що Архангельське газове родовище розташоване в 70 кілометрах від берега при глибині моря 51 метр і є другим родовищем, яке "Чорноморнафтогаз" добудовує в цьому році. У червні завершилися основні роботи на розконсервованій технологічній платформі БК-11 Голіцинського газоконденсатного родовища.
У 2011 році на виконання доручень Президента України, Кабінету міністрів щодо збільшення вітчизняного видобутку нафти і газу та за фінансової підтримки акціонера - НАК "Нафтогаз України" - Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" добудовує два діючих і освоює одне нове родовище. Нові потужності Архангельського і Голіцинського родовищ дозволять "Чорноморнафтогазу" підтримати щорічний видобуток природного газу на рівні понад мільярд кубометрів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top