ru ua

"Чернігівгаз" у 2015 р. планує інвестувати 38 млн грн у модернізацію

ПАТ "Чернігівгаз" подало на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг інвестиційну програму на 2015 р. в обсязі 37,94 млн грн.

ПАТ "Чернігівгаз" подало на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг інвестиційну програму на 2015 р. в обсязі 37,94 млн грн. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Повідомляється, що з цієї суми 22,3 млн грн (58,7%) будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт газових мереж і споруд на них. Зокрема, планується капітально відремонтувати 172 газорозподільних пункту, 137 станцій катодного захисту, 13 газових колодязів. У планах облгазу реконструювати 29 км газових мереж, а також замінити обладнання на 18-ти ШГРП.

На впровадження і розвиток системи дистанційного контролю над газопостачанням в інвестпрограму закладено 1,32 млн грн, на придбання приладів для діагностики стану системи газопостачання - понад 224 тис. грн. Крім того, в рамках програми з безкоштовного оснащення житлових приміщень приладами обліку газу, інвестпрограмою передбачено протягом року встановити понад 5 тис. лічильників.

Майже 1,3 млн грн (3,3%) повинні піти на удосконалення обліку і зниження виробничо-технологічних і свернормированных втрат природного газу. З цією метою заплановано придбати і встановити на підприємствах промислового та комунально-побутового призначення 48 модем-контролерів для дистанційного зчитування спожитих обсягів газу, а також 485 приладів для впровадження дистанційного зняття показів побутових лічильників, повідомляють в компанії.

Як відзначають в прес-службі, основними джерелами фінансування інвестпрограми є амортизаційні відрахування і прибуток.

У компанії очікують, що ці заходи дозволять підтримувати належний технічний рівень і підвищити надійність і безпеку експлуатації системи газопостачання Чернігівської області.

ПАТ "Чернігівгаз" - підприємство з газопостачання і газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл і постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 800 млн. куб. м природного газу. Система газопостачання Чернігівської області складається з 10,7 тис. км газопроводів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄБРР оцінює газові потужності України для подальших можливих інвестицій.