"Братам-мусульманам" запропонують три міністерські посади для припинення кризи в Єгипті

НовиниПолітика    06.08.2013 - 08:03
Армія і уряд Єгипту має намір піти на компроміс, щоб розрядити політичну ситуацію, що розжарилася до межі, в країні. Зокрема, вони готові випустити з-під варти ряд лідерів "Братів-мусульман" і запропонувати активістам руху посади в єгипетському уряді.

Армія і уряд Єгипту має намір піти на компроміс, щоб розрядити політичну ситуацію, що розжарилася до межі, в країні. Зокрема, вони готові випустити з-під варти ряд лідерів "Братів-мусульман" і запропонувати активістам руху посади в єгипетському уряді.

Даний компроміс включатиме пропозицію, зокрема, трьох міністерських постів. Інше високопоставлене джерело підтвердило цю інформацію. Уряд сподівається, що таким чином "криза буде припинена, а "брати-мусульмани" припинять свої акції і демонстрації", додало джерело.

Як повідомляє агентство Reuters, серед інших кроків обговорюється також розморожування заблокованих раніше активів "Братів-мусульман". "Ця ініціатива повинна дозволити нам покласти край кризі і припинити сидячі страйки "братів", - цитує військових Єгипту інформагентство.

Раніше повідомлялося, що групі західних і арабських посередників вдалося провести в Єгипті зустріч з "другою людиною" "Братів-мусульман" Хейратом аль-Шатером. Вона пройшла у в'язниці "Акраб" під Каїром і тривала годину. Подробиці цієї зустрічі не розголошувалися.

Разом з тим, як стало відомо напередодні, екс-Президент Єгипту Мухаммед Мурсі, усунений з цієї посади в липні поточного року, буде звільнений, якщо погодиться покинути країну.

Мурсі був зміщений зі своєї посади 3 липня 2013 року в результаті ультиматуму, пред'явленого військовими. Одночасно по всій країні проходять зіткнення прихильників і супротивників Мурсі. В результаті зіткнень загинули декілька десятків осіб, декілька тисяч отримали поранення. Тимчасовим главою держави був призначений голова Конституційного суду Єгипту Адлі Мансур.

На початку липня відомий єгипетський ліберальний політик Мамдух Хамза подав заяву в Генпрокуратуру Єгипту. У ній він звинуватив екс-Президента Мухаммеда Мурсі і керівництво "Братів-мусульман" в державній зраді. Зокрема, Хамза вказав, що ісламісти забезпечували зброєю і сприяли наданню єгипетського громадянства членам палестинського руху ХАМАС. Крім того, запевняв політик, Мурсі і його прихильники готували провокації проти громадян Єгипту, придбали для цього форму поліції і армії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: ХАМАС
On Top