ru ua

В Україні почав роботу портал відкритих урядових даних Data.gov.ua

В Україні почав роботу національний портал відкритих даних Data.gov.ua, де публікуватимуться усі відкриті урядові дані.

В Україні почав роботу національний портал відкритих даних Data.gov.ua, де публікуватимуться усі відкриті урядові дані. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно з повідомленням, громадянська платформа SocialBoost запустила Національний портал відкритих даних Data.gov.ua, розроблений на базі хмарної платформи CKAN та Microsoft Azure.

На порталі зібрані відкриті дані уряду у понад 12-ти категоріях. На порталі будуть публікуватися дані, які генеруються державними установами, як на центральному, так і на муніципальному рівнях та, згідно законодавства України, повинні бути оприлюднені.

"Оскільки дані на порталі будуть розміщені у єдиному форматі, здатному забезпечити автоматичне зчитування для зовнішніх електронних рішень, українські розробники зможуть використовувати їх для створення корисних електронних сервісів для громадян", - йдеться у повідомленні.

"Раніше розрізнені урядові дані, які знаходилися у відкритому доступі, важко було використовувати чи навіть знайти. Тепер українські розробники та активісти зможуть використовувати зібрані та систематизовані на цьому порталі набори юридичних, фінансових, транспортних, демографічних, культурних, соціальних та інших даних для створення соціально корисних сервісів", - повідомив,засновник громадянської платформи SocialBoost Денис Гурський.

"Відкриті дані є кроком до нового рівня прозорості в державі. Крім того, ми вбачаємо багатомільйонний ринковий потенціал в розвитку електронних сервісів та послуг, що побудовані на базі відкритих даних. Також Національний портал відкритих даних відкриває нові можливості для розвитку міжвідомчої координації", - додав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.