ru ua

Warner Bros. постане перед українським судом у якості відповідача

Warner Bros. постане перед українським судом у якості відповідача Фото: кіногігант Warner Bros. (Facebook /WarnerBrosEnt)

Підставою для цього став поданий кіпрським міноритарієм позов щодо легітимності нової ліцензійної угоди

Американська кіностудія Warner Bros. виступить в українському суді у якості відповідача за позовом кіпрської компанії N.S. Planet Films Ltd. Про це повідомили у прес-службі телеканалу "1+1" напередодні.

Як зазначається, 28 грудня 2015 року суд прийняв до розгляду позов "Н.С. Планет Філмз Лтд" про визнання недійсною додаткової угоди до контракту ТОВ "Кіноманія" з Warner Bros.

За даними телекомпанії, у згаданій угоді "Кіноманія" і Warner Bros. зробили виняток із загального правила для народного депутата України Сергія Тарути, вивівши його за рамки поняття "урядовці" (government officials).

"Згідно з умовами оригінального контракту, "Кіноманія" зобов'язана повідомляти Warner Bros. про всіх пов'язаних осіб, які мають відношення до влади, для проведення перевірки на наявність корупційних дій", - зазначили у прес-службі "1+1", додавши, що Тарута не лише є членом відповідального за кінематографію в Україні парламентського комітету з питань культури і духовності, але й має пряме відношення до діяльності "Кіноманії".

"Однак не зрозуміло, яким чином Warner Bros. погодився зробити виняток із правила, передбаченого контрактом, і підписати додаткову угоду", - йдеться в повідомленні.

Крім того, як уточнив телеканал, суд також вирішив, що третьою стороною у справі виступатиме тимчасовий виконувач обов'язків директора "Кіноманії" Ігор Матрос, не без скандалу призначений на цю посаду наприкінці січня минулого року замість Тетяни Коваль.

За даними прес-служби "1+1", розгляд цієї справи призначено на 25 лютого 2016 року. При цьому найменування судового органу в повідомленні телеканалу не вказується.

Нагадаємо, компанія "Кіноманія" є ексклюзивним дистриб'ютором фільмів Warner Bros. в Україні з моменту свого заснування у 2002 році. Втім, у лютому 2015 року американська кіностудія відклала заплановані в Україні релізи у зв'язку зі змінами в "Кіноманії". Тоді ж представники Warner Bros. заявляли про готовність продовжити надання фільмів, щойно внутрішні проблеми українського ліцензіата буде вирішено.

Згідно з даними єдиного держреєстру юридичних осіб і фізосіб-підприємців, засновниками "Кіноманії" є дочка парламентарія Катерина Тарута (36,7% статутного капіталу) і його довірена особа Інна Подгородецька (38,2%), гендиректор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко (12,8%) і кіпрська "Н.С. Планет Філмз Лтд" (12,3%). Таким чином, Сергій Тарута контролює майже 75% компанії.

Як заявляв раніше Ткаченко, угоду Warner Bros. з "Кіноманією" в особі Сергія Тарути укладено з порушеннями антикорупційного законодавства США. На його думку, кіностудія Warner Bros. відступила від рекомендації Foreign Corrupt Practices Act, що приписує американським компаніям не мати партнерів серед government official.

До цієї категорії входять посадові особи, чиновники, міністри та їхні родичі, а також політичні партії та їх представники. Юристи, що представляють інтереси міноритарних акціонерів "Кіноманії", запевняють, що під визначення government official підпадають також і члени парламенту. Як очікується, крапку в цій суперечці має поставити український суд.

Нагадаємо також, що в березні 2011 року голлівудська кіностудія оголосила про початок тестування нового сервісу з продажу і прокату фільмів через публічні сторінки у Facebook.

Як повідомлялося напередодні, американський телеканал CNN збереже сітку мовлення після продажу в Росії.