ru ua

Відкривати банківські рахунки можна буде за ID картами

Відкривати банківські рахунки можна буде за ID картами Фото: новий пластиковий паспорт громадянина України з електронним носієм

Про це йдеться в листі Нацбанку №53-0005/8018 від 29 січня 2016 року

Національний банк України (НБУ) зобов'язав банки проводити ідентифікацію українців за ID-картками і відкривати рахунки при пред'явленні цього документа. Про це йдеться в листі Нацбанку №53-0005/8018 від 29 січня 2016 року.

Як зазначається у телеграмі регулятора, ID картка прирівнюється до паспорта громадянина України.

"Банк відкриває рахунок фізичній особі на підставі, зокрема, пред'явленого паспорта (ID картки), або іншого документа, що посвідчує особу. Ідентифікація і верифікація цієї особи здійснюється банком відповідно до вимог законодавства України з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення та нормативно-правового акта Нацбанку з питань фінансового моніторингу", - йдеться в документі (фотокопія нижче, - ред.).

Відкривати банківські рахунки можна буде за ID картами

Фотокопія: лист НБУ №53-0005/8018 від 29 січня 2016 року

Нагадаємо, з початку року в Україні стартувало оформлення пластикових ID карток із внесеними на чипі біометричними даними про власника документа. Державна міграційна служба України розпочала видачу ID карток громадянам, які досягли 16-річного віку, з 11 січня 2016 року. Згодом ID картки мають повністю замінити традиційні паспорти-"книжки".

Місяцем раніше "ПриватБанк" заявив про плани щодо прийому платежів у Bitcoin.