ru ua

Українські хакери зламали дев'ять сайтів ДНР на День перемоги

Українські хакери зламали дев'ять сайтів ДНР на День перемоги Фото: "айті"-волонтери (хактивісти) підставили плече департаменту кіберполіції НП України (Entrepreneur / ShutterStock)

Про це йдеться в повідомленні #OpMay9 міжнародної волонтерської спільноти "ІнформНапалм" за понеділок 9 Травня

Альянс українських хакерів з анонімних кіберугрупувань FalconsFlame і Trinity провели операцію #OpMay9 з 00:00 9 травня, здійснивши загалом дев'ять успішних зломів сайтів самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР), проросійських веб-ресурсів агресивної антиукраїнської пропаганди і приватних військових компаній (ПВК) РФ, які діють в Україні та Сирії під протекцією російської ФСБ. Про це йдеться в повідомленні міжнародної волонтерської спільноти "ІнформНапалм" за підсумками Дня перемоги 2016.

Як зазначається, на зламаних сайтах хакери залишали хештеги #OpMay9 і #оп9Травня, а також по три коротких відео про Другу світову війну і внесок українського народу в перемогу над нацизмом.

Відео: "Вічна слава Героям! Україна у Другій світовій війні" (YouTube-канал /Ukrainian Institute of National Remembrance)


Відео: "Вічна слава Героям! Ветеран Іван Залужний втратив онука у війні на сході України" (YouTube-канал /Ukrainian Institute of National Remembrance)

Ще одне відео, яке хакери інтегрували до ресурсів терористів, - це їхнє нове відеозвернення зі "Львівського метро".

Як зазначається, дане відео кіберактивістів було представлено спільноті InformNapalm на ексклюзивних правах заздалегідь, а на старті відповідної операції з'явилося вже й на YouTube-каналі "ІнформНапалма".

Першим під "роздачу" українських хакерів потрапив офіційний сайт терористичної організації "ДНР" (dnr-online.ru). Також "сироватку правди" лавиноподібно застосовали до контенту низки інших тематичних веб-джерел.

Відео: 7 мільйонів українців воювали з нацизмом у лавах Об'єднаних націй (YouTube-канал /Ukrainian Institute of National Remembrance)

Зокрема, йдеться про сервер російських пропагандистів "Правда ДНР" (dnr-pravda.ru), офіційний сайт окупованого міста Донецька (gorod-donetsk.com), "Міськтехнагляду ДНР" (gkgtn.ru), "МНС ДНР" (dnmchs.ru), антиукраїнську пропагандистську веб-сторінку (crimes.dnr-online.ru), сайт "Управління з гуманітарних операцій ДНР" (nvr-cknr.ru), пропагандистський ресурс "Схід Інфо" (voskhodinfo.com) і "Вісник Вірних" (вестникверных.рф), а також про агресивний пропагандистський ресурс російської приватної військової компанії E. N. O. T corp (enotcorp.org).

За даними InformNapalm.org на квітень 2015, за цією ПВК стоять російський громадський рух "Народний Собор", що складається з понад 250 різних громадських об'єднань і "військово-патріотичних" ("ветеранських") організацій із протекцією ФСБ РФ , і особисто співголова російської партії "Велика Вітчизна" Володимир Хомяков.

Українські хакери зламали дев'ять сайтів ДНР на День перемоги

Інфографіка: приватні військові компанії (ПВК), що виконують бойові завдання за кордоном в інтересах РФ

За даними кіберальянсу FalconsFlame і Trinity, сайт "E. N. O. T. corp" і пропагандистський "Вісник Вірних" розміщено на одному інтернет-хостингу.

"Власник Бєсов Євген Геннадійович - це той самий випадок, коли прізвище збігається з видом діяльності", - додали в "ІнформНапалмі".

Українські хакери зламали дев'ять сайтів ДНР на День перемоги

"...У нас достатньо сили волі, щоб успішно перемагати агресора, треба тільки вірити і кожному докладати сили заради спільної перемоги... Перемогли тоді, переможемо і тепер. Дай Боже! Слава Україні!" - йдеться у зверненні.

Раніше у травні хакери з угрупування Anonymous погрожували атакувати сайти центробанків у всьому світі.

Як повідомлялося, заарештований у США за звинуваченням у розробці та розповсюдженні комп'ютерного вірусу Gozi російський програміст Микита Кузьмін виплатить майже сім мільйонів доларів компенсації постраждалим від його дій.

Нагадаємо також, що уразливість в міжнародній міжбанківській системі передачі інформації SWIFT могла дозволити хакерам вкрасти 81 мільйон у Центрального банку Бангладеш.