В Україні в найближчі 10-15 років можливе зниження врожаїв, - Укргідрометцентр

Вівторок 16 червня 2015 17:56
В Україні в найближчі 10-15 років можливе зниження врожаїв, - Укргідрометцентр
Фото: В Україні можливе зниження врожаїв

Падіння рівня врожаю пов'язано з низьким рівнем опадів

В Україні в найближчі 10-15 років можливе падіння врожаїв у зв'язку з кліматичними змінами. Про це повідомила на прес-конференції керівник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру Тетяна Адаменко, передає кореспондент РБК-Україна.

"У зв'язку зі зміною клімату, з підвищенням температурного режиму, починаючи з 2000-го року, за прогнозами, через 10, можливо, через 15 років буде відбуватися поступове падіння врожаїв. Південні землі з березня по червень отримали 100 - 120 мм опадів, тоді як  на Поліссі цей показник - 30-40 мм. Якщо такий історично низький рівень опадів без використання зрошення і далі буде зберігатися, то через 10-15 років прийдуть незворотні зміни ", - повідомила Адаменко.

Вона також нагадала, що територія України знаходиться в 3 кліматичних зонах: степ, Полісся, лісостеп.

"На сьогоднішній день зона Полісся - це зона достатнього зволоження, але зараз вона стає занадто теплою і поступово переходить в зону недостатнього зволоження", - додала керівник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру.

Нагадаємо, в МінАП заявили, що розвиток виробництва органічної аграрної продукції стане одним із пріоритетів Стратегії розвитку сільського господарства в Україні на 2015-2020 роки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся