Вчені з Оксфорда спорудили "вітряну електростанцію"

Понеділок 11 липня 2016 11:59
Вчені з Оксфорда спорудили "вітряну електростанцію"
Фото: рух бактерій (Amin Doost Mohammadi)

Як з'ясувалося, речовини з ефектом роїння можуть приводити в рух циліндричні ротори

Фізики з Оксфордського університету (США) продемонстрували, що рух бактерій може бути використаний у якості альтернативного джерела енергії. Про це з посиланням на відповідну наукову роботу в журналі Science Advances повідомляє профільний портал Phys.org.

Як зазначається, для цього вчені використовували комп'ютерне моделювання, яке показало, що речовини з ефектом роїння можуть приводити в рух циліндричні ротори.


Ефект роїння виникає, коли безліч частинок, що складають якусь субстанцію, здійснюють хаотичні переміщення. За словами вчених, їх можна використовувати для створення крихітних електростанцій, які можуть забезпечувати енергією мікроскопічні двигуни, оптичні перемикачі і навіть окремі деталі смартфонів. Відповідним «паливом» є щільні бактеріальні суспензії, що володіють однією важливою властивістю - вони "течуть" самі по собі.

Так, бактерії здатні переміщатися, поки живуть в живильному розчині, проте їх руху занадто не впорядковані, щоб витягти з них енергію. Втім, вчені сконструювали решітку, що складається з 64 симетрично розташованих мікромоторів, і завантажили її в суспензію.

Як з'ясували дослідники, бактерії спонтанно почали переміщатися таким чином, що сусідні ротори стали обертатися в протилежних напрямках. Своїм принципом роботи пристрій нагадує вітряну електростанцію.

Крім того, з'ясувалося, що, якщо помістити в суспензію тільки один ротор, він починав обертатися у випадковому напрямку. На думку вчених, самоорганізована рух бактерій здатне безперервно генерувати механічну енергію, що приводить мікромотори в рух.

Нагадаємо, раніше вчений із Гарварда використав бактерію у якості флешки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся