Toshiba анонсувала збиток у 4,5 млрд доларів і скорочення майже 7 тисяч робочих місць

Toshiba анонсувала збиток у 4,5 млрд доларів і скорочення майже 7 тисяч робочих місць
Фото: японська компанія Toshiba (Associated Press)

Японська багатопрофільна корпорація представила прогноз про підсумки 2015/2016 фінансового року

Японська багатопрофільна корпорацію Toshiba за підсумками нинішнього фінансового року (ФР) очікує на значний фінансовий збиток у зв'язку зі збільшеними витратами на реструктуризацію після гучного бухгалтерського скандалу. Про це повідомили у прес-службі компанії.

За даними Toshiba, за звітний 12-місячний період, який завершиться наприкінці березня 2016 року, прогнозується чистий збиток у розмірі 550 млрд ієн (близько 4,53 млрд доларів).

Зокрема, ці грошові втрати пов'язані з витратами на списання активів, скорочення близько 6800 робочих місць у підрозділі з випуску споживчої електроніки, а також інші заходи, що мають відношення до запланованої компанією реструктуризації. До того ж Toshiba оголосила про продаж індонезійського заводу з виробництва телевізорів.

Збиток понад 500 мільярдів японських ієн удвічі перевершує сумарний чистий прибуток Toshiba за останні два десятиліття. Раніше аналітики очікували, що в поточному ФГ компанія отримає прибуток у розмірі 56,6 млрд ієн (466,6 млн доларів) проти чистого збитку в 37,8 млрд ієн (311,6 млн дол.) роком раніше.

Втім, на величезних збитках погані новини для Toshiba навряд чи закінчаться, і компанію чекають нові втрати у зв'язку зі знеціненням активів і погіршенням умов на ринку флеш-пам'яті через слабкий попит на смартфони, вважає аналітик Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities Такео Міямото.

Про те, що Toshiba очікує перевищують 500 млрд ієн збитки, вперше повідомляли авторитетні видання The Wall Street Journal і Nikkei з посиланням на свої джерела. На тлі цих публікації акції компанії в понеділок 21 грудня 2015 року впали в ціні майже на 10%, що для японського вендора є найсильнішим спадом за останні сім місяців.

Нагадаємо, цього літа Toshiba продала свою частку у фінському виробника ліфтів і ескалаторів Kone Oyj за 947 мільйонів доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся