ru ua

Телеканал "НТН" отримав попередження за "Кровавую вольницу"

Телеканал "НТН" отримав попередження за "Кровавую вольницу" Фото: засідання Нацтелерадіо

Згідно з рішенням регулятора, трансляція одного з випусків телесеріалу "Легенди карного розшуку" відбулася з порушенням законодавства

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 11 лютого розглянула матеріали позапланової перевірки ТОВ "Телестудія "Служба інформації" (логотип "НТН") щодо трансляції випуску телесеріалу "Легенди карного розшуку" під назвою "Кровавая вольница" і оголосив компанії попередження. Про це сьогодні повідомили у прес-службі Нацтелерадіо.

Згідно з отриманою скаргою, дана програма в негативному світлі оповідала про ОУН-УПА, тоді як діяльність НКВС було представлено позитивно.

Під час перевірки регулятор зафіксував порушення частини другої статті 9 закону "Про телебачення і радіомовлення", згідно з якою мовник не має права поширювати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії або вищих органах влади і управління СРСР, виправдовується діяльність радянських органів держбезпеки та переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

Зокрема, у випуску програми бійці ОУН-УПА неодноразово називаються членами бандформування, що створює узагальнений негативний образ УПА і рухів, які боролися за незалежність України у ХХ столітті, прирівнюючи їх до нацистських загарбників, терористичних та кримінальних угрупувань.

Своєю чергою, представник телеканалу "НТН" стверджувала, що фільм варто розглядати повністю, оскільки в ньому "загалом дотримано баланс думок".

Водночас відповідальний секретар Нацтелерадіо Катерина Котенко наголосила, що до фільму, знятому у 2012 році, телеканал поставився безвідповідально, навіть не переглянувши його. "Тому зараз виправдання художнім, творчим доробком виглядає просто як маніпуляція", - додала вона.

Для експертної оцінки "Кровавой вольницы" регулятор залучив Інститут історії НАН України, Український інститут національної пам'яті та Незалежну медыйну раду. На їхню думку, фільм порушує два закони, прийняті навесні минулого року - "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті", де бійців ОУН-УПА визнано борцями за незалежність України, і "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Після тривалого обговорення, під час якого представник "НТН" запевняла у відсутності будь-якого злого умислу, члени Нацтелерадіо одноголосно проголосували за винесення мовнику попередження.

Нацрада на засіданні 11 лютого розглянула матеріали позапланової перевірки ТОВ Телестудія «Служба інформації» (логотип «...

Опубліковано Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 11 лютого 2016 р.

Нагадаємо, рік тому регулятор виніс попередження телеканалу "Інтер" за показ виступу Йосипа Кобзона в новорічну ніч.