Університет у Нідерландах прихистив кафе із дроном-офіціантом
Двадцять голландських студентів створили перше у світі унікальне кафе з безпілотним обслуговуванням від Blue Jay
Група студентів Технологічного університету міста Ейндховен (Нідерланди) створила перше у світі кафе, в якому у якості офіціанта використовується невеликий дрон. Про це повідомляє ІА Yahoo.
Як зазначається, безпілотний літальний апарат (БПЛА) подавав коктейлі гостям фестивалю, організованого на честь 60-річчя Технологічного університету Ейндховена. .
Над проектом працювали 20 студентів, які протягом дев'яти місяців розробляли і збирали автономний безпілотник. Мета експерименту - показати, що дрони можуть стати частиною повсякденного життя.
Безпілотник по імені Blue Jay схожий на маленьку білу літаючу тарілку з люмінесцентним смугою для очей і конструкцією для захоплення у вигляді механічної "рукою". Зокрема, БПЛА підлітає до столу і зависає в очікуванні відповіді від клієнта, який повинен вказати в списку замовлення. Відсканувавши його, дрон приносить потрібний коктейль.
У кафе пропонувалися чотири алкогольних і безалкогольних напою, які мали яскраво-синій або зелений колір.
Студенти хотіли показати, що безпілотники можуть виконувати самі різні місії - наприклад, доставляти ліки, гасити пожежі, виявляти зломщиків і так далі. Завдяки сенсорним датчикам і тривалого терміну служби батареї, подібні дрони є "інтелектуальними".
Крім того, дрони такого класу можуть літати всередині будівель і переповнених людьми або предметами приміщень - на відміну від "традиційних" безпілотників, які покладаються на систему GPS.
Вартість проектування і складання Blue Jay склала дві тисячі доларів.
"Вважаємо, що одного прекрасного дня безпілотні літальні апарати стануть частиною суспільства. Дрон може бути другом, персональним гаджетом, який можна буде програмувати під свої потреби", - зазначив один зі студентів у відеопрезентації.
Нагадаємо, місяцем раніше австралійська піцерія Domino's Pizza роботизувала сервіс доставки в Новій Зеландії, презентувавши чотириколісного і здатного пересуватися зі швидкістю до 20 кілометрів на годину DRU (Domino's Robotic Unit). При вазі у 190 кілограмів його вартість оцінюється у 23 тисячі доларів.
Нагадаємо також, що китайські ресторани відмовилися від послуг роботів-офіціантів.