ru ua

Сума позовів Microsoft Україна за використання нелегального ПЗ перевищила 6 млн гривень

Сума позовів Microsoft Україна за використання нелегального ПЗ перевищила 6 млн гривень Фото: Microsoft продовжує боротьбу з використанням нелегального ПЗ в Україні

На даний момент українськими судами розглядаються 22 кримінальні справи за фактом порушення авторських прав компанії

Загальна сума позовів ІТ-компанії Microsoft за фактами використання нелегального ПЗ за поточний рік перевищила 6 млн гривень. Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Так, проти правопорушників компанією було заявлено 13 цивільних позовів з вимогами про відшкодування шкоди на загальну суму 1,17 млн грн. Крім того, проти компаній-користувачів неліцензійного ПЗ були подані позови до господарських судів про стягнення компенсації за порушення авторських прав на загальну суму 5 млн грн.

Все ж з червня 2015 по липень 2016 року в Україні було відкрито 40 кримінальних справ за фактом порушення інтелектуальних прав Microsoft - 21 справу проти нелегального використання програмного забезпечення Microsoft і 19 справ, пов'язаних з продавцями і установниками контрафактних копій продуктів Microsoft.

На даний момент українськими судами розглядаються 22 кримінальні справи за фактом порушення авторських прав компанії. 12 виробництв були завершені минулого року, а злочинці були засуджені за порушення авторських прав та отримали штраф у відповідних розмірах.

Нагадаємо, частка "піратського" ПЗ в Україні становить 82%.