ua en ru

США зареєстрували перший зібраний в Україні дрон

США зареєстрували перший зібраний в Україні дрон Фото: легалізований у Сполучених Штатах український безпілотник (Drone.ua)

PD1900 отримав американську ліцензію через півмісяця після старту офіційної реєстрації у Штатах

Український стартап Drone.ua отримав американське свідоцтво про реєстрацію на дрон PD1900 у Мемфісі, Теннессі (США) для некомерційного використання. Про це повідомляє профільний інтернет-журнал AIN.ua.

Це сталося через півмісяця після офіційного старту у США нової процедури реєстрації дронов.

Як зазначається, дрон привезено до США в інтересах одного із клієнтів стартапу. Однак, у зв'язку з нещодавніми змінами американського законодавства, використовувати дрони без реєстрації зараз заборонено, а порушення порядку загрожує великими штрафами.

"PD1900 - одна з найбільш популярних систем в українських аграріїв, саме ними виконується більшість робіт, коли ми говоримо про дрони як елементи точного землеробства", - зазначив засновник стартапу Валерій Яковенко.

США зареєстрували перший зібраний в Україні дрон

Безпілотник PD1900 виробництва Drone.ua було зібрано на території України. Стартап збирає БПЛА з доступних на ринку комплектуючих і opensource-програмного забезпечення. Дрон, зокрема, складається із платформи-планера, оптичних сенсорів, наземної станції і апаратури управління.

Крім того, український безпілотник може літати на висоті до трьох кілометрів і перебувати в повітрі до двох годин. За один виліт платформа сканує до 400 гектарів площі з роздільною здатністю від 1 сантиметр/піксель. У якості приладів для спостереження можуть використовуватися як візуальні камери, так і мультиспектральные сенсори.

США зареєстрували перший зібраний в Україні дронНагадаємо, створення і використання дронів стало трендом року, що минає. Один з найбільших e-commerce-рітейлерів світу Amazon вже тестує доставку невеликих товарів дрона.

Як повідомлялося, раніше в листопаді Держслужба з надзвичайних ситуацій України взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ.