ua en ru

ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ

ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ Фото: безпілотники для ДСНС (Drone.UA)

Повітряний моніторинг проводився за допомогою квадрокоптера "Матріс"

У селі Данівка Козелецького району Чернігівської області проведено повітряний моніторинг з метою комплексного вивчення осередків горіння торфовищ. Про це з посиланням на Український науково-дослідний
інститут цивільного захисту повідомили у прес-центрі Держслужби з надзвичайних ситуацій України.

Як зазначається, дослідження проводилося 19 листопада за допомогою безпілотного літального апарату - квадрокоптера "Матріс".ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ

Квадрокоптерная платформа "Матріс" з тепловізійним обладнанням і відеокамерою високої роздільної здатності застосовується для проведення швидкої розвідки пожеж з метою забезпечення ефективного гасіння.

Так, на окремих осередках горіння проводилися виміри температури за допомогою тепловізійної зйомки в далекому інфрачервоному діапазоні, а також паралельно здійснювалася зйомка і вимірювання тієї ж температури безпілотним літальним апаратом.

ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ

За даними ДСНС, у процесі розвідки дослідники вказували працівникам пожежної служби на ділянки, де потрібно гасити торф насамперед.

За результатами повітряного дослідження було визначено підземні осередки загоряння з температурою від 55 до 200 градусів на поверхні землі. Загальна територія, на якій проводився безпілотний моніторинг, склала 70 га.

ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ

Як показали результати дослідження, використання БПЛА допоможе працівникам пожежної служби ідентифікувати осередки тління торфу, а наслідки розвідки продемонструють об'єктивну інформацію про загальну площу горіння торфовищ.

Участь у розвідці взяли засновники компанії "Drone.UA", співробітники Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України та відділу моделювання надзвичайних ситуацій науково-дослідного центру інноваційних технологій УкрНДІЦЗ.

ДСНС взяла на озброєння безпілотники для розвідки горіння торфовищ

Як повідомлялося, в Чернігівській області здійснюється гасіння осередків тління торфу на площі близько 51,55 га.