ua en ru

В середині літа курс долара на міжбанку буде коливатися в діапазоні 22-23 грн, - аналітик

На минулому тижні міжбанківський курс долара до гривні виріс на 2.5%, курс євро до гривні - приблизно на 3%. На момент написання огляду курс долара на міжбанківському ринку знаходиться на відмітках 21,95-22,10 грн, євро - 24,25-24,41 грн. Про це йдеться в огляді фінансового аналітика Альпарі Олександра Михайленко.

Він зазначив, що курс долара і євро на готівковому ринку також продовжує зміцнюватися. Різниця між міжбанківськими котируваннями і котируваннями "сірого" становить приблизно 2 грн.

"Зростання курсу долара і євро на готівковому ринку почалося відразу після старту виплат клієнтам "Дельта Банку". На 3 липня вкладникам було виплачено близько 3,4 млрд грн, готівковий ринок наповнився національною валютою і зростання курсу долара і євро, що пішло за цим, може бути наслідком підвищеного попиту з боку населення. Подібна динаміка відображає думку населення щодо перспектив валютного ринку", - пише аналітик.

До вересня вкладникам "Дельта Банку" буде виплачено близько 12 млрд грн. Якщо підвищений попит на валюту з боку населення збережеться, то курс долара і євро на готівковому ринку продовжить рости. Протягом тижня середній міжбанківський курс долара до гривні найімовірніше буде коливатися в діапазоні 22 - 23 грн, середній готівковий курс: 24.0 - 26 грн за долар.

Зниження гривні є логічним відображенням стану економіки України. З точки зору ключових макроекономічних індикаторів передумов для довгострокового зміцнення національної валюти немає.

Актуальний прогноз МВФ передбачає падіння реального ВВП України в 2015 році на 9% і зростання інфляції до 46%. Зміцнення курсу гривні на подібному фоні було б дуже дивним явищем.

Національна валюта не є надійним інструментом для збереження заощаджень, оскільки, з урахуванням актуальних депозитних ставок, реальна прибутковість доступних широким верствам населення інвестиційних продуктів номінованих у гривні є негативною.

Ситуація навколо Греції поступово стабілізується. Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що фінансова підтримка Греції продовжиться. При цьому, незважаючи на позитивний новинний фон, валютний ринок продовжує ігнорувати події пов'язані з Грецією.

Це може говорити про те, що рішення кредиторів вже враховано в цінах і не є винятковою подією з точки зору учасників ринку.

Незалежно від подальшого розвитку подій в Греції, євро не є привабливим інструментом для зберігання заощаджень.

Центробанк реалізує програму стимулювання європейської економіки, наслідком якої є зниження курсу євро в довгостроковій перспективі.