Російські власті відкликали претензії до "Вікіпедії"

Російські власті відкликали претензії до "Вікіпедії"
Фото: інтернет-енциклопедія "Вікіпедія" (Lori)

Як заявили в Роскомнагляді, стратегічне вирішення питання щодо інтернет-енциклопедії відкладається на невизначений час

Федеральна служби Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків (ФСКН) більше не має претензій до статтей інтернет-енциклопедії "Вікіпедія", які до редагування містили заборонену інформацію щодо наркотиків. Про це з посиланням на заяву глави Федеральної служби РФ по нагляду у сфері зв'язку, інформтехнологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) Олександра Жарова повідомляє РБК.

"Локально історію вирішено, але глобально ми сподіваємося, що виникне майданчик для діалогу між "Вікіпедією" і органами, які приймають рішення про блокування. Але поки такого майданчика, на жаль, немає", - сказав Жаров, додавши, що спільнота редакторів "Вікіпедії" "є дуже роз'єднаною, різнорідною й не може до кінця домовитися".

За словами Жарова, в даний час сторони взяли паузу. "Зараз редактори "Вікіпедії" написали листа її засновнику Джиммі Уэйлсу, і вони чекають його вердикту - варто спілкуватися чи не варто", - продовжив чиновник. На думку голови Роскомнагляду, зараз "гострої ситуації" з онлайн-енциклопедією немає, проте стратегічно питання є не вирішеним.

Нагадаємо, в середині листопада наглядовий орган оголосив про плани внести до реєстру забороненої інформації п'ять статей "Вікіпедії" про наркотики. Повідомлялося, що матеріали викликали претензії ФСКН, на думку якої в них містилася інформація про виготовлення наркотиків. Пізніше стало відомо, що йдеться про статті "Кокаїн", "Метамфетамін", "Амфетаміни", JWH-018 і MDMA. Через пару днів Роскомнагляд вніс чотири статті до чорного списку.

Пізніше, наприкінці листопада стало відомо, що Роскомнагляд передумав блокувати "Вікіпедію".

Нагадаємо, у грудні влада Китаю прийняла рішення про повне блокування доступу інтернет-користувачів до "Вікіпедії".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся