Роскомнагляд передумав блокувати "Вікіпедію"

Роскомнагляд передумав блокувати "Вікіпедію"
Фото: інтернет-енциклопедія "Вікіпедія" ("Ведомости")

Регулятор планує налагодити зв'язок з редакторами інтернет-ресурсу

Федеральна служба Російської Федерації з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) не вноситиме статті інтернет-енциклопедії "Вікіпедія" до реєстру заборонених сайтів РФ. Про це заявив керівник Роскомнагляду Олександр Жаров, пише газета "Ведомости".

Як зазначається, статті про наркотичні речовини, які, на думку регулятора, порушували російське законодавство, було виправлено.

"Сьогодні спливає термін, коли зі статтями, які можуть потрапити до реєстру масової інформації, має бути прийняте рішення про внесення до реєстру заборонених сайтів. До теперішнього моменту більшість статей було змінено. Очевидно, що Роскомнагляд не має компетенції, щоб визначити, чи відповідають дані зміни вимогам ФСКН, тому наші експерти відправлять змінені статті на оцінку до ФСКН. І на цей момент ми їх блокувати не будемо, тому що рішення про те, чи достатньо вони змінені, будуть приймати тільки відповідні експерти", - сказав Жаров.

При цьому Роскомнагляд планує налагодити зв'язок з редакторами інтернет-ресурсу, щоб надалі уникнути попереджень про можливе блокування. За словами Жарова, сьогодні в Роскомнагляді відбудеться зустріч, на яку прийдуть органи виконавчої влади, котрі приймають рішення щодо досудового блокування.

"Сподіваюся, що прийде достатня кількість редакторів "Вікіпедії", разом з якими ми обговоримо підходи до редагування статей, щоб виключити подальшу можливість блокування "Вікіпедії". Важливо, що цей діалог розпочнеться. Не сумніваюся в тому, що рішення буде знайдено", - додав глава відомства.

Нагадаємо, раніше Роскомнагляд поінформував "Вікіпедію" про внесення чотирьох статей щодо наркотиків до реєстру заборонених сайтів. У статтях "Кокаїн", "Метамфетамін", "Амфетаміни" і "MDMA", на думку регулятора, було розміщено інформацію про виготовлення та застосуванню наркотиків. Відповідне попередження було винесено керівництву інтернет-енциклопедії.

У разі, якщо "Вікіпедію" внесуть до реєстру заборонених сайтів, ресурс буде заблокований повністю. Як правило, оператори можуть блокувати окремі посилання, проте з "Вікіпедією" ситуація виглядає інакше. Доступ до інтернет-енциклопедії буде обмежено до всього ресурсу цілком, оскільки "Вікіпедія" використовує зашифрований протокол HTTPS, і в операторів зв'язку немає можливості заблокувати тільки одну сторінку, а решту залишити відкритими. Річ у тім, що провайдер бачить суцільний потік даних і не може виділити одну сторінку.

Зазначимо, що за останні півроку Роскомнагляд вже вдруге вносить матеріали "Вікіпедії" до реєстру заборонених сайтів. У серпні ресурс потрапив до "чорного списку" за рішенням районного суду Астраханської області. Претензії викликала стаття сайту про наркотик чарас. Тоді "Вікіпедія" відмовилася видаляти протиправну інформацію, посилаючись, зокрема, на те, що даний контент було узято з відкритих джерел.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся