ua en ru

Розроблена у Японії "електронна шкіра" перетворить тіло людини на дисплей

Розроблена у Японії "електронна шкіра" перетворить тіло людини на дисплей Фото: розроблена у Японії "електронна шкіра" e-skin

Товщина плівки з покриттям e-skin складає лише три мікрометри

Дослідники з Токійського університету (Японія) розробили інноваційне покриття, яке являє собою свого роду "електронну шкіру". Про це повідомляє мережевий ресурс Nanonews24.

Як зазначається, за допомогою представленої нанотехнології можна перетворити на електронний пристрій і цифровий дисплей деякі ділянки поверхні шкіри людського тіла..


В цілому, дане покриття настільки тонко, прозоро і еластично, що його можна застосувати на будь-яке місце тіла людини, а що містяться в складі покриття полімерні органічні світлодіоди дозволять відображати за його допомогою інформацію будь-якого роду.

Покриття e-skin вельми нагадує тонку пластикову плівку, яка зазвичай використовується для упакування харчових продуктів, оскільки вона дуже добре прилипає до шкіри людини.

Товщина плівки складає всього три мікрометра, але вона достатньо міцна для того, щоб бути розтягнутою або зім'ятою сотні разів без втрати працездатності ув'язнених у ній електронних приладів.

Зокрема, полімерні органічні світлодіоди здатні випромінювати світло трьох основних кольорів — синього, зеленого і червоного, який залежить від параметрів подаються на світлодіоди електричних імпульсів.

Розроблена у Японії "електронна шкіра" перетворить тіло людини на дисплей

Один з ключових моментів винаходу японських дослідників - здатність покриття чинити опір атмосферного кисню і вологи, які згубно діють на органічні електронні компоненти. Дана проблема є "каменем спотикання", який звів нанівець зусилля багатьох розробників технологій "електронної шкіри", зразки яких втрачали свою працездатність уже через кілька хвилин.

Елементом нового покриття e-skin є спеціальний захисний шар, який блокує проникнення кисню і вологи, завдяки чому таке покриття здатне функціонувати протягом декількох годин безперервно.

Використовуючи при створенні плівки покриття e-skin, дослідники вже створили дисплей, який иницирует частоту пульсу людини і відсоток вмісту кисню в крові. Такі пристрої можуть вже зараз використовуватися в лікарнях або людьми, які доглядають за літніми людьми.

Крім цього, щось подібне можуть використовувати спортсмени, тренера яких отримають можливість контролювати стан спортсмена під час тренувань.

У майбутньому подібні технології можуть розвинутися настільки, що за їх допомогою можна буде відображати складні діаграми і графіки, що усуне необхідність використання для цього додаткової громіздкого обладнання.

Нагадаємо, раніше Microsoft винайшов "нескінченну флешку".