ru ua

Японія розробляє роботів для майбутньої бази на Марсі

Японія розробляє роботів для майбутньої бази на Марсі Фото (NewsEra): японський безпілотний космічний корабель "Коноторі-5" ("Лелека")

Автономні андроїди допоможуть освоїти космічний простір на великій відстані від Землі

Японське аерокосмічне агентство ДЖАКСА (JAXA) планує розробити роботів-помічників при будівництві та обслуговуванні майбутніх баз на Місяці та Марсі. Про це з посиланням на місцеві ЗМІ повідомляє ТАСС.

Як зазначається, розробка подібних автономних андроїдів є вкрай важливою для освоєння космічного простору, оскільки при проведенні робіт на великій відстані від Землі багато часу потрібно на отримання відповідних сигналів із командного центру.

Ці ж японські роботи зможуть працювати самостійно за заздалегідь заданою загальній програмі..

Ще одне немаловажливе завдання, яке вчені хочуть покласти на роботів, - виробництво будівельних матеріалів на місці з розміщенних на поверхні Місяця або Марса елементів - заліза, алюмінію і мінералів, а також виділення придатної для пиття води з наявного середовища.

Для реалізації цієї програми Японське аерокосмічне агентство планує побудувати експериментальний майданчик у місті Сагамихара (префектура Канагава), що являтиме собою піщане поле у 400 кв. м, що імітує поверхню Місяця або Марса.

Як очікується, в розробці роботів ДЖАКСА активно співпрацюватиме з низкою японських корпорацій, у тому числі з виробниками авто, які зараз активно зайняті розробкою безпілотних машин.

Як раніше повідомили в NASA, фахівці вже зараз займаються пошуком відповідного місця для посадки першого пілотованого корабля на Марсі, який планують запустити туди не раніше ніж через 20 років. Наголошується, що це має бути велика територія площею до 200 кв. км, яка є зручною для посадки пілотованого апарату і представляє інтерес з наукової точки зору. Крім того, в цьому районі повинні міститися корисні природні запаси, наприклад водяний лід, які могли б бути використані учасниками майбутніх експедицій із Землі.

Японія останнім часом намагається активно брати участь у програмах з освоєння космосу. Так, 7 листопада стало відомо, що ДЖАКСА має намір розробити новий комплекс систем життєзабезпечення для Міжнародної космічної станції (МКС), у тому числі для очищення повітря і води. У планах аерокосмічного агентства зробити обладнання в чотири рази більш компактним порівняно з наявним. У ДЖАКСА сподіваються, що це допоможе в майбутньому при організації пілотованих експедицій, в тому числі на Марс.

Нагадаємо, два роки тому, у вересні 2013 р. Японія запустила економічну космічну ракету Epsilon із супутником SPRINT-А. Вартість триступеневої ракети-носія оцінювалася в 40 млн дол., cупутника для вивчення планет Сонячної системи - 48 млн дол. Весь проект обійшовся японському бюджету в понад 200 млн дол.