Новий вірус атакує гравців Pokemon Go

НовиниТелеком & IT    15.09.2016 - 11:53
Фото: вірус атакує гравців Рокемоп Go
Фото: вірус атакує гравців Рокемоп Go
В Google Play виявлений небезпечний вірус Виявлений вірус для Android, який краде інформацію про банківських картах

Жертвами вірусу, як предополагают експерти компанії, можуть стати більше 500 тис. користувачів, які скачали шкідливий додаток

Kaspersky Lab виявила в Google Play шкідливий додаток Guide for Рокемоп Go, що містить трояна, який заражає пристрої Android і, набуваючи права суперкористувача, отримує над ними повний контроль. Про це йдеться в прес-релізі лабораторії.

Жертвами вірусу, як предополагают експерти компанії, можуть стати більш 500 тис. користувачів, які скачали додаток. На даний момент є інформація про зараження більше 6 тис. пристроїв, в основному в Індії, Індонезії і РФ.

Як зазначають у лабораторії, троянець використовує уразливості операційної системи для отримання прав суперкористувача і здатний завантажувати на пристрій додаткові шкідливі модулі та програми, а також демонструвати нав'язливу рекламу. При цьому він володіє функціями, які перешкоджають його виявленню.

"наприклад, троянець не починає працювати в момент запуску шкідливого додатка. Він чекає, коли користувач встановить або видалить будь-яке інше додаток, потім перевіряє, що потрапив на реальний пристрій, а не віртуальне. Але навіть після цього троянець чекає ще пару годин, перш ніж почати роботу", - розповідають в компанії.

Функціонування вірусу не є повністю автоматичним процесом. Троянець передає на сервер зловмисників інформацію про зараженому пристрої (країну, мову, модель гаджета і версію ОС) і чекає відповіді. І тільки у разі схвалення шкідник приступає до завантаження, встановлення та запуску додаткових шкідливих модулів.

"Таким чином кіберзлочинці відбирають тільки цікавлять їх жертв, уникаючи тих користувачів, які не потрапляють в їх цільову аудиторію, і виключаючи з «вибірки» можливі віртуальні машини", - відзначають в Kaspersky Lab.

В даний час додаток Guide for Pokémon Go видалено з Google Play.

Нагадаємо, МВС України розробило рекомендації для гравців Pokemon GO.

Теги: pokemon go, вирус
Читайте в розділі

США витратять 18 млрд доларів на створення зброї з штучним інтелектом

У США пройде випробувальний політ першого пасажирського дрона

Уряд залишить мобільників без валютних доходів, - експерт

On Top