Через низьку зарплатню кваліфіковані спеціалісти звільняються з "Хмельницькгазу"

Через низьку зарплатню кваліфіковані спеціалісти звільняються з "Хмельницькгазу"
Ілюстративне фото (dtek.com)

На сьогодні дефіцит кадрів складає 13,4%, наразі залишаються відкритими 244 вакансії

З початку 2018 року з ПАТ "Хмельницькгаз" звільнилося 325 працівників. Головною причиною є низький рівень заробітної плати, який на 45% менший середньої зарплати в енергетиці у Хмельницькій області. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Середня зарплата працівників у "Хмельницькгазі" становить лише 5,9 тис. гривень, через що у минулому році з компанії звільнилось біля 300 висококваліфікованих спеціалістів. На сьогодні дефіцит кадрів складає 13,4%, наразі залишаються відкритими 244 вакансії.

Серед них такі найбільш затребувані спеціальності - слюсарі з експлуатації та ремонту газового обладнання, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії та ін. Невідповідний до цього розмір заробітної платні, змушує працівників переходити на більш оплачувану роботу в інші компанії  або виїжджати за кордон. В результаті відтік кадрів у ПАТ "Хмельницькгаз" з початку 2017 року склав перевищив 27%.

"Перед початком опалювального періоду, ми вкрай стурбовані ситуацією, коли кваліфіковані, з багаторічним досвідом фахівці йдуть від нас, а молоді спеціалісти не мають бажання працювати з таким рівнем оплати праці", - говорить технічний директор Олександр Лоб.

Наразі єдиним джерелом фінансування витрат ПАТ "Хмельницькгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений державним регулятором – НКРЕКП, тариф на розподіл газу.  Однак, ще з початку 2017 року НКРЕКП не переглядало тариф компанії. А неодноразові звернення  з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії держрегулятором були проігноровані.

"Наша  мета – не підвищення ціни на газ; потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам, - наголосив на нещодавній прес-конференції голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук. – Тому тільки таке рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі".

Профспілкова організація ПАТ "Хмельницькгаз" в черговий раз  звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку ігнорування вимог профспілок, працівники галузі напередодні опалювального сезону вимушені будуть почати акції протесту. 

В нинішній складовій тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. Тому при діючій ціні газу 6,96 гривень/куб.м  - "Хмельницькгаз" отримує в середньому лише 51 копійку. Наразі критична ситуація з відтоком кадрів спостерігається у всіх газових компаніях держави, в яких з початку року звільнилося вже понад 5,5 тис. професійних фахівців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся