З початку року ПАТ "Дніпрогаз" виявило близько 210 фактів несанкціонованого споживання газу

Фото: газовий вентиль (dtek.com)
Фото: газовий вентиль (dtek.com)

Близько 60% зафіксованих порушень пов’язані із самовільним відновленням газопостачання після відключення

За 4 місяці 2018 року спеціалістами ПАТ "Дніпрогаз" було виявлено 209 фактів незаконного споживання газу. Порушники завдали державі збитків на суму близько 3,2 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Завдяки використанню сучасного обладнання та техніки з початку року працівники "Дніпрогазу" зафіксували 209 фактів несанкціонованого споживання природного газу. Близько 60% зафіксованих порушень пов’язані із самовільним відновленням газопостачання після відключення.

Несанкціоноване споживання блакитного палива не лише наносить суттєві матеріальні збитки державі, але й загрожує здоров’ю та життю оточуючих мешканців, адже нелегальні підключення споживачів до газопроводу проводяться із грубими порушеннями правил безпеки. Наприклад, в місцях самовільних врізок через нещільність з’єднання труб виникають витоки газу, що може призвести до вибухів.

"У разі виявлення крадіжок газу законодавством передбачено відшкодування споживачем завданих збитків. В залежності від розміру крадіжок у минулому році розмір таких компенсацій коливався від 3,5 тис. гривень до 358,2 тис. гривень. Люди повинні розуміти, що розкрадання природного газу обійдеться в десятки разів дорожче, ніж його обліковане споживання", - говорить комерційний директор ПАТ "Дніпрогаз" Ігор Маньковський.

За виявленими фактами незаконного відбору газу спеціалісти компанії складають акти про порушення, проводять відключення несанкціонованих споживачів та стягують заподіяні державі збитки. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики, передбаченої Кодексом ГРМ та залежить від конкретного випадку, будь то врізання у газопровід, самовільне підключення чи втручання в роботу лічильника. Окрім суми збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі пошкодження лічильника - його вартість разом із встановленням.

Впродовж 2017 року газовики виявили 639 випадків несанкціонованого втручання в роботу газопроводів, які спричинили збитки на суму близько 15,2 млн гривень. Серед зазначеної кількості крадіжок зафіксовано 27 врізок до діючих газопроводів.

Прес-служба компанії закликає повідомляти про факти незаконного споживання газу по телефону "104". "Дніпрогаз" гарантує анонімність та грошову винагороду за підтверджені факти крадіжок газу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся