"Львівгаз" безкоштовно повірив майже 20 тис. лічильників газу

"Львівгаз" безкоштовно повірив майже 20 тис. лічильників газу
Фото: газ

Під час повірки газових лічильників у лабораторії фахівці виявляють факти втручання в їх роботу

Від початку року ПАТ "Львівгаз" спільно з представниками ДП "Львівстандартметрологія" здійснили безкоштовну повірку майже 20 тис. лічильників газу. У результаті повірки виявили 225 втручань в роботу приладів обліку. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", плановій повірці підлягають усі лічильники побутових споживачів. Здійснюється вона безкоштовно, за кошти ПАТ "Львівгаз", котрі закладені в тариф на розподіл газу.  Демонтаж та монтаж приладів мають право здійснювати лише представники газорозподільної компанії, адже це пов’язано із втручанням в роботу газової системи. А саму повірку лічильників здійснюють представники державного підприємства "Львівстандартметрологія".

"Для точного обліку спожитого газу лічильники підлягають періодичній повірці. Вона проводиться один раз на 5 чи 8 років, залежно від типу лічильника і виробника. У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу неповірений з вини споживача, наприклад він відмовив у доступі до свого приміщення, де розташований лічильник газу, покази лічильника вважаються недійсними. В такому випадку нарахування за спожитий газ проводиться за граничними нормами споживання", - зазначив Директор технічний ПАТ "Львівгаз" Павло Сербан.

Під час повірки газових лічильників у лабораторії фахівці виявляють факти втручання в їх роботу.  Так, від початку року на Львівщині виявлено 225 фактів втручань. В таких випадках споживачі повинні оплатити вартість експертизи, зняття і встановлення приладу обліку, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся