ru ua

Лідер антирейтингу "Вороги преси" завела блог у ЖЖ

Лідер антирейтингу "Вороги преси" завела блог у ЖЖ Фото: ворог української преси №1 Наталя Поклонська (ТАСС)

"Прокурор" Криму Наталія Поклонська змінила "Фейсбук" на LiveJournal

Глава "прокуратури" Криму Наталя Поклонська, яку визнано ворогом №1 для свободи ЗМІ в Україні, запустила блог у соціальній мережі LiveJournal ("Живий журнал"). Про це з посиланням на прес-службу окупаційного відомства повідомив сьогодні російський "Кримінформ".

Перший пост "прокурора" Криму присвячено розслідуванню загибелі шести осіб у результаті обвалу траси в Сімферополі у вересні 2014.


Як зазначається, у дебютному запису в ЖЖ Поклонська зажадала від Слідчого комітету РФ відновити розслідування кримінальної справи, що її раніше було закрито "внаслідок акту амністії".

"Прокурорська перевірка встановила, що слідство було проведено однобічно, неповно. За актом амністії було звільнено від відповідальності певних осіб. Але це лише рядові чиновники. Щодо вищих посадових осіб, причетних до будівництва дороги, процесуальних рішень слідчими органами прийнято не було", - написала вона, додавши до посту дві фотографії з місця трагедії.

Зазначимо, що інтернет-сторінку лідера українського антирейтингу "Вороги преси" було створено ще 31 березня, проте перший запис у ній з'явився більш ніж два місяці по тому - 6 червня.

Лідер антирейтингу "Вороги преси" завела блог у ЖЖ

Нагадаємо, Поклонська очолила список найбільших ворогів свободи слова в Україні, складений Інститутом масової інформації спільно з Незалежною медіа-профспілкою. Як наголошується, підставою для цього стали "системний тиск і переслідування журналістів в анексованому Криму, порушення кримінальних справ проти українських журналістів, заборона вживання слів "Меджліс" і "Меджліс кримськотатарського народу" в мас-медіа тощо".

"Живий журнал" - це веб-сайт для ведення онлайн-щоденників (блогів), сервери якого знаходяться у США. Система ЖЖ належить американській компанії LiveJournal Inc., власником якої, своєю чергою, є Rambler&Co.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко доручив ввести санкції проти осіб, причетних до порушень свободи слова у Криму. Нагадаємо, з початку року на анексованому РФ півострові зафіксовано 24 випадки тиску на ЗМІ.