ua en ru

Латвія запустила канал іномовлення України UA|TV

Латвія запустила канал іномовлення України UA|TV Фото: Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ)

Про це сьогодні повідомили у прес-службі Міністерства інформаційної політики (МІП)

Телекомунікаційна компанія Латвії Baltcom на початку квітня включила телеканал іномовлення України UA|TV до пакетів "Цифрове телебачення" та "Інтерактивне телебачення". Про це сьогодні повідомили у прес-службі Міністерства інформаційної політики України.

"Відтепер лідер інтернет-телебачення і цифрового телебачення Латвії пропонує своїм глядачам програми Мультимедійної платформи іномовлення України – телеканалу UA|TV. Вдячний послу Латвії в Україні Юрісу Пойкансу за сприяння у поширенні нашого телеканалу. Важливо, що зокрема в українців, що живуть у Латвії, з'явився доступ до офіційного українського ТБ", - зазначив міністр інформаційної політики Юрій Стець.


Baltcom ("Балтком") заснований в 1991 році і за 25 років став одним з провідних провайдерів послуг електронного зв'язку в Латвії. Сьогодні компанія надає свої послуги по всій Латвії.

Нагадаємо, запуск Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ) відбувся 1 жовтня 2015. В її рамках, замість супутникового телеканалу "УТР", в ефірі стартував телеканал UA|TV. Він віщає з трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galaxy 19, а також в Інтернеті на власному каналі в YouTube.

Правовим двигуном Мультимедійної платформи іномовлення України став, розроблений МІП закон "Про систему іномовлення України", який був підписаний президентом України 28 грудня 2015. Згідно з документом, з 2016 МПІУ зареєстровано як державне підприємство.

Як повідомлялося, в березні МІП оголосив конкурс і зареєстрував держплатформу іномовлення.