ru ua

У Криму з'явився ще один мобільний оператор

У Криму з'явився ще один мобільний оператор Фото: мобільний зв'язок у Криму ("Комерсант")

Компанія "КТК Телеком" працюватиме під брендом Volna Mobile

В анексованому РФ українському Криму відбувся запуск ще одного стільникового оператора "КТК Телеком". Про це повідомляє газета "Комерсант".

Як зазначається, телеком-компанія побудувала опорну мережу на півострові, але базові станції буде використовувати не свої, а конкурента — оператора "К-Телеком".


ТОВ "КТК Телеком" в кінці квітня отримало дозвіл на експлуатацію опорної мережі в Криму, відзначив гендиректор компанії Дмитро Клименко. Поки мова йде про 40 об'єктах в Севастополі, але компанія розраховує протягом травня отримати "велика кількість дозволів" по всьому півострову.

Підключення комерційних абонентів в Криму планується почати в середині червня, додав Клименко. Оператор буде працювати під брендом Volna Mobile.

Як повідомив начальник управління зв'язку та інформаційних технологій "уряду" Севастополя Вадим Дворяченко, "КТК Телеком" підписав роумінгову угоду з "СевТелекомСвязью", спільним підприємством компанії "Прогрес Холдинг" і держпідприємства "Севтелеком" (надає послуги стільникового зв'язку в Севастополі під брендом "СевМобайл").

У Криму також працюють "К-Телеком" (надає послуги по всьому півострову; бренд Win Mobile), "Крымтелеком" (скрізь, крім Севастополя), а також CDMA-оператор "Інтертелеком" (скрізь).

ТОВ "КТК Телеком" зареєстрована в 2014 році і належить кіпрській Elcorp Trading Ltd. Дмитро Клименко не назвав кінцевих власників, повідомивши лише, що це група російських інвесторів, які працювали або працюють у галузі телекомунікацій.

Як повідомлялося, наприкінці 2014 "КТК Телеком" отримав дев'ять ліцензій, у тому числі на надання послуг стільникового зв'язку в Криму і Севастополі, а в кінці 2015 року — 20 тисяч номерів в коді 978 на ті ж регіони. Але компанія не будувала мережу стільникового зв'язку в традиційному сенсі. "КТК Телеком" побудував опорну мережу, а радіосистему буде орендувати у іншого кримського оператора — "К-Телеком".

"Якщо б ми не домовилися з "Телекомом" про RAN-sharing (спільне використання операторами мереж радіодоступу, - ред.), запуск проекту зайняло б набагато більше часу",— зазначив Клименко. Інвестиції в проект не розкриваються. За його словами, істотна частина витрат компанії — платежі "До-Телекому" за виділену ємність радіомережі. В майбутньому "КТК Телеком" розраховує домовитися з "К-Телеком" і про spectrum sharing (спільне використання частот).

Як очікують "власті" півострова, в цьому році кримські курорти відвідають більше семи мільйонів туристів, і в "КТК Телеком" розраховують на 20-25% роумерського трафіку. За словами Клименка, "КТК Телеком" веде переговори про роуминговом співпрацю з трьома російськими федеральними операторами, не розкриваючи деталі.

Через специфіку організації мережі "КТК Телеком" буде орієнтуватися в першу чергу на абонентів 3G і 4G. "На відміну від 2G, 3G і 4G "К-Телеком" нещодавно модернізовані, і, якщо оператор виділить нам якусь кількість ємності, це не призведе до погіршення якості зв'язку для абонентів",— відзначили в "КТК Телекомі".

Водночас в іншому російському операторові - "Мегафоні" - кажуть, що надають послуги роумінгу в Криму, але партнерів не розкривають. У МТС і "Вымпелком" відмовилися від коментарів, у "Т2 РТК Холдингу" (бренд Tele2) не відповіли на запит видання, тоді як зв'язатися з "Телекомом" не вдалося.

Нагадаємо, про вихід "КТК Телеком" на ринок мобільного зв'язку Криму повідомлялося ще восени минулого року.