ru ua

Комісія з цінних паперів і бірж США перевірить звіти Alibaba

Комісія з цінних паперів і бірж США перевірить звіти Alibaba Фото: китайська інтернет-компанія "Алібаба" (Reuters)

Успішний дебют Alibaba Group на американському фондовому ринку допоміг безлічі інших китайських компаній, що працюють у сфері інтернет-комерції

Комісія із цінних паперів і бірж США (SEC) ініціює розслідування, пов'язане із фінансовою звітністю китайської інтернет-компанії Alibaba Group, чий успішний дебют на фондовому ринку допоміг безлічі інших китайських компаній, що працюють у сфері інтернет-комерції. Про це повідомили напередодні представники самої групи.

Як зазначається, представники комісії попросили Alibaba надати їм дані по продажам на "День холостяків" (популярний в Китаї день онлайн-розпродажів), операційні дані, а також подробиці "інших угод з пов'язаними підприємствами".


Незважаючи на те, що група обіцяла комісії співробітництво в рамках розслідування, а також підкреслила, що запит на інформацію не є ознакою будь-яких порушень, вже незабаром акції Alibaba впали майже на 7% на початку торгів на Нью-Йоркській біржі днем раніше.

Сама комісія окремі розслідування поки не коментує. Раніше Alibaba Group привертала увагу Комісії з цінних паперів і бірж США тим, що продавала на своєму китайському сайті імовірно підроблені товари, після чого аналітики висловили занепокоєння з приводу фінансових показників компанії, які не відповідають загальноприйнятим у США принципів бухгалтерського обліку (GAAP).

Згодом компанія повідомила, що готова співпрацювати з даного питання та надала більш повну фінансову інформацію у своєму останньому річному звіті.

Нагадаємо, Китай став світовим лідером онлайн-торгівлі з оборотом понад 455 млрд доларів. Як повідомляв Styler, сайт Alibaba за день продав товарів на 14,53 млрд доларів у листопаді минулого року.

Раніше стало відомо про те, що Alibaba займеться інтернет-банкінгом.