ru ua

Київський провайдер "Ланет" повернув вилучене ГФС обладнання

Київський провайдер "Ланет" повернув вилучене ГФС обладнання Фото: ГФС прийшла з обшуками в "Ланет"

Повернути обладнання вдалося завдяки підтримці громадськості

Телекомунікаційним компаніям "Ланет Нетворк" і "Ромсат" вдалося повернули вилучену у них в ході обшуку обладнання. Про це йдеться в повідомленні Інтернет Асоціації України, яка об'єднує 130 компаній, включаючи "Ланет" і "Ромсат".

"Завдяки активній позиції громадськості (в тому числі Інау, представників парламентського Комітету з питань інформатизації та зв'язку, ряду ЗМІ) вилучене ГФС в ході обшуку в компаніях "Ланет Нетворк" і "Ромсат" обладнання повернуто в той же день. Але питання брутальних дій силовиків щодо інформаційно-комунікаційних підприємств залишається відкритим", - йдеться в повідомленні Інау.

На думку представників Інау, подібні перевірки з обшуками можуть призвести до сумних наслідків для країни і громадян. Наприклад, у результаті обшуку могло припинитися надання послуг компанією "Ланет Нетворк". "Позбавлення домогосподарств і комерційних споживачів доступу в Інтернет і інших телеком-послуг додає напруги в і без того складної соціальної ситуації", - йдеться в повідомленні Інау.

Крім того, подібні перевірки, на думку Інау, служать сигналом для потенційних інвесторів про недоцільність підтримки інноваційної галузі України.

Нагадаємо, 3 листопада Державна фіскальна служба провела обшук в офісі київського інтернет-провайдера "Ланет", що обслуговує близько 150 тис. абонентів у Києві.