У Києві відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка

У Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка сьогодні, 24 вересня 2015 року, відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка. Премія заснована Міжнародним фондом Івана Франка, який був створений в червні 2015 року з ініціативи онука Великого Каменяра - Роланда Франка.

В правління Фонду увійшли як українські, так і закордонні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави і Седльця.

Як розповів на прес-конференції голова правління Фонду Роланд Франко, мета організації - популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати вчених з різних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень в галузі суспільних наук та україністики.

"Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Франка не тільки в Україні, але і в світі. Планів у нас дуже багато. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-я річниця з Дня народження і 100-річчя з дня смерті Івана Франка",- розповів Роланд Франко.

Проректор Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Гарасим зазначив, що Франко був добре знайомий з новітніми досягненнями гуманістаристики того часу, тому премія повинна реагувати на появу нових, знакових досліджень в соціально-гуманітарній галузі сучасності.

Під час презентації премії директор Фонду Ігор Курус зазначив, що щорічно, 27 серпня, в день народження Івана Франка, буде проходити урочисте нагородження лауреатів. Міжнародне журі буде сформовано з вітчизняних і зарубіжних учених, які будуть вибирати лауреатів у двох номінаціях - за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук і за внесок у розвиток україністики.

Ігор Курус також повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка і на сьогодні становить близько 500 тисяч гривень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся