IT-галузь України може зрости в два рази до 2020 року – PwC

Субота 01 жовтня 2016 13:57
IT-галузь України може зрости в два рази до 2020 року – PwC
Фото: IT-галузь України може зрости в два рази до 2020 року

В цілому, як відзначають аналітики, 19% фахівців високої кваліфікації забезпечують 41% у структурі створення вартості

Українська IT-галузь до 2020 року може зрости в два рази за всіма показниками і генерувати до 27 млрд гривень доходів в держбюджет. До такого висновку прийшли експерти компанії PwC в ході дослідження галузі, наголошується в прес-релізі Європейської Бізнес Асоціації, яка виступила замовником дослідження.

За даними дослідження, за останні чотири роки внесок IT у вітчизняний ВВП збільшився з 0,6% до 3,3 (з 1,1 млрд до 2,7 млрд доларів).

"Досягти такого розвитку вдалося за рахунок зростання числа програмістів з 42,4 тис. до 91,7 тис. осіб", - наголошується в повідомленні.

Крім того, депозити IT-фахівців в українських банках в минулому році склали 5,8 млрд гривень, а обсяг обов'язкового продажу валютної виручки – 2 млрд гривень.

У цілому, як відзначають аналітики, 19% фахівців високої кваліфікації забезпечують 41% у структурі створення вартості.

На ситуацію на ринку буде впливати і податкове навантаження на галузь. Так, при збереженні діючої податкової ставки доходи держбюджету від галузі будуть становити 21 млрд гривень у 2020 році. При песимістичному сценарії і збільшення ставки до 20% доходи держбюджету становитимуть 13 млрд гривень. У той же час, як наголошується в дослідженні, при оптимістичному сценарії податки будуть збільшуватися на 1% щорічно.

"При таких умовах в 2020 році дохід держбюджету складе 27 млрд гривень, в галузі буде працювати 146 тис. фахівців", - наголошується в повідомленні.

При оптимістичному сценарії внесок IT-галузі у ВВП зросте з 3,3 до 4,5%, що буде дорівнювати 5,1 млрд доларів.

Експерти PwC вважають, що зростання галузі сприятиме ряд чинників, серед яких – поступове і прогнозоване збільшення оподаткування, реформа системи освіти, дотримання прав інтелектуальної власності та захисту від нецивілізованого втручання в галузь органів державної влади.

Нагадаємо, експорт послуг IT-сектора виріс за рік до 1,6 млрд доларів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся