ua en ru

Інтернет-магазини у РФ попередили про втрату 40% покупок через "закон Ярової"

Інтернет-магазини у РФ попередили про втрату 40% покупок через "закон Ярової" Фото: послуги компанії "Пошта Росії" подорожчають ("Ведомости")

Як пишуть "Ведомости", покупців навряд чи зацікавлять товари, доставка яких обійдеться вдвічі більше за їхню вартість

Втрати російських інтернет-магазинів через "пакет Ярової" складуть 30-40% від загального числа покупок, що пов'язано насамперед зі зростанням вартості доставки посилок. Про це з посиланням на заяву президента Національної асоціації дистанційної торгівлі (Надто) РФ Олександра Іванова повідомляють сьогодні "Ведомости".

Як зазначає видання, виконання антитерористичних поправок депутата Ірини Ярової та сенатора Віктора Озерова може привести до зниження на 30-40% покупок в інтернет-магазинах.


Уже підписаний президентом Росії закон вступить в силу з 1 липня 2018 року. Так, документи зобов'язують операторів поштового зв'язку спользовать рентгенотелевізійні і радіоскопічний установки, металодетектори та інші подібні пристрої, щоб переконатися у відсутності в посилках знаряддя, вибухівки та інших заборонений речовин і предметів.

При цьому в законі не уточнюється, на якій стадії пересилання повинна проходити перевірка.

"Пошта Росії" оцінювала витрати на виконання закону в 500 мільярдів рублів. При цьому поправки стосуються всіх компаній, що мають ліцензії на послуги поштового зв'язку. За словами Іванова, її виконання може подвоїти вартість доставки посилок. В результаті загальне число кількість покупок в інтернет-магазинах може впасти на 30-40%. Як пояснив глава Надто, покупців навряд чи зацікавлять товари, доставка яких обійдеться їм удвічі більше їх вартості.

Деякі ритейлери з такою оцінкою не погодилися. Так, директор з безпеки СПСР Експрес Дмитро Мананников засумнівався, що зі вступом нового закону в силу в інтернет-магазинах скоротиться кількість покупок. За його словами, сумлінні оператори експрес-доставки і до цього боролися з пересилкою заборонених предметів.

У "М. Відео", "Ведомостям" розповіли, що у мережі припадає менше 0,01% усіх логістичних операцій на "Пошту Росії". За словами представника компанії Валерії Андрєєвої, нові вимоги Законодавчі НЕ нададуть прямого впливу на роботу її онлайн-магазину.

Своєю чергою, Марія Назамутдінова з Ozon.ru зазначила, що 95% замовлень компанії доставляються її власними силами. За її словами, витрати можуть вирости лише на решту 5%, які доставляються поштовими операторами. При цьому Назамутдінова звернула увагу, що ці замовлення можна доставляти і альтернативними способами.

Онлайн-гендиректор магазину "220 вольт" Леонід Довладбегян висловив думку, що зростання вартості доставки вплине і на асортимент інтернет-магазинів, і на їх обороти. За його прогнозом, найбільше від закону постраждають транскордонні оператори - AliExpress, eBay, LeEco.

Як пояснив Довладбегян, з подорожчанням доставки товари з цих магазинів буде дешевше купити в роздріб. Представник "Евросети" Уляна Смольська Також вважає, що зміни в законодавстві вплинуть на вартість доставкітрансгранічние оператори - AliExpress, eBay, LeEco. Довладбегян пояснив, що з подорожчанням доставки товари з цих магазинів буде дешевше купити в роздріб.

Представник "Евросети" Уляна Смольська також висловила думку, що зміни в законодавстві вплинуть на вартість доставки.

Нагадаємо, раніше російські оператори забили на сполох щодо будівництва телеком-мереж до ЧС-2018 у РФ.